Вторник 20 Октябрь 2020

Октябрь 15, 2015

Польша і Литва підписали угоду про будівництво газопроводу

images (1)
Польща та Литва сьогодні у Брюсселі підписали угоду про будівництво інтерконнектора GIPL (газовий інтерконнектор Польща-Литва) - першого трубопроводу, що з'єднає дві країни.
Про це повідомляє сайт Єврокомісії.
"Перший газовий інтерконнектор між Польщею і Литвою покладе край тривалій ізоляції регіону Балтійського моря і принесе енергію, необхідну для економічного зростання регіону. Угода підвищить безпеку поставок і принесе більше стійкості на європейський енергетичний ринок", - йдеться у заяві.
Підписання угоди дозволить почати будівельні роботи з метою завершення газопроводу до грудня 2019. Країни Балтії і Польща нададуть мандат своїм міністрам, які відповідають за енергетичну політику, контролювати реалізацію проекту і забезпечити його будівництво відповідно до узгоджених термінів.
У Єврокомісії нагадали, що центральним елементом стратегії ЄС у сфері енергетичного союзу є подолання відсутніх ланок в енергетичній інфраструктурі.
"Комісія взяла курс на створення шляхів, які дозволяють енергії текти туди, де вона потрібна, і забезпечувати, щоб кожна держава-член мала доступ до щонайменше трьох джерел енергії. Будівництво відсутніх транскордонних зв'язків між Балтійським регіоном і рештою енергетичного ринку ЄС є пріоритетом для Єврокомісії", - йдеться у заяві.
На церемонії підписання були присутні президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер разом, прем'єр-міністр Польщі Ева Копач, президент Литви Даля Грибаускайте, прем'єр-міністр Латвії Лаймдота Страуюма і прем'єр-міністр Естонії Тааві Рийвас.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

тринадцать + 11 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Говорим о политике простыми словами
© Copyright  - Все права защищены. Перепубликация авторских статей без согласования с автором запрещена.
calendarmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram