Авторские статьи

США вимагають припинити “пародію на правосуддя” щодо Савченко

5cd2cfd545df30d85d98de9b03559f14

Сполучені Штати рішуче засуджують подальше ув’язнення Надії Савченко, Олександра Кольченка й Олега Сенцова та вимагають звільнення всіх українських заручників, яких російська сторона продовжує незаконно утримувати.

З такою заявою виступив у четвер на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні посол США при Організації Даніель Байєр.

“Ми не забули ні про них, ні про жодного іншого українського заручника, затриманого на підставі необгрунтованих звинувачень з боку Росії”, – заявив представник США.

Він наголосив, що Сполучені Штати глибоко занепокоєні серйозними підозрами щодо жорстокого поводження та проявів насильства проти українських полонених у Росії.

“Ми також глибоко стурбовані зловживанням судової системи Росії”, – зауважив представник США, назвавши суд над Савченко “пародією на правосуддя”.

Байєр підкреслив, що Росія “повинна негайно зняти безпідставні звинувачення й вироки проти Савченко та всіх інших українських заручників, яких вона утримує, та звільнити їх”.

У цьому зв’язку представник США заявив, що санкції проти Російської Федерації залишиться доти, поки вона повністю не виконає свої зобов’язання за Мінськими угодами. “Продовження утримання українських заручників прямо суперечить зобов’язанням Росії, визначеним у Мінському пакеті заходів в лютому”, – наголосив американський дипломат.

Залишити відповідь