Основные новости

У Польщі прем’єр Копач визнала поразку своєї партії на виборах

82C568CF-3E94-4DFC-B1D7-4F7F358CDBD1_w640_r1_s_cx36_cy24_cw64

Прем’єр-міністр Польщі Ева Копач після оприлюднення даних екзит-полів визнала поразку своєї партії, «Громадянської платформи», на парламентських виборах.

Внаслідок цього голосування владу втрачає політична сила, що керувала Польщею впродовж останніх восьми років, на які припав період економічного зростання та політичної стабільності навіть за умов світової фінансової кризи.

До влади повертається партія загиблого у 2010 році в авіакататрофі в Росії президента Леха Качинського – «Право і справедливість». Ця політична силабудувала своб кампанію на недовірі до Євросоюзу і прихильності до посилення НАТО на тлі побоювання російської агресії.

Партія «Право і справедливість» виступає проти вступу до зони євро, обіцяє більше витрат на соціальний захист і нові податки для банків.

«Ми простягаємо нашу руку всім тим, хто хоче позитивних змін. Ми хочемо змінити Польщу», – наголосив лідер партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський.

За підсумками екзит-полів виборів у Польщі «Право і справедливість» набирає понад 39% голосів виборців, «Громадянська платформа» має понад 23% голосів виборців. До парламенту проходять ще три партії.

ЦВК Польщі обіцяє оголосити офіційні результати виборів у вівторок, 27 жовтня.

У Польщі обирали 460 депутатів Сейму (нижня палата парламенту) і 100 – Сенату (верхня палата парламенту).

Залишити відповідь