Основные новости

США не планують великих наземних операцій проти ІДІЛ

0_b31d6_78505ff1_XXXL

США не мають наміру здійснювати великі наземні військові кампанії проти ІДІЛ, залишаючи для себе можливість проводити лише обмежені окремі операції зі своїми партнерами.

Про це в ході брифінгу журналістам заявив офіційний представник Білого дому Ерік Шульц.

“Як раніше президент дав чітко зрозуміти, у нас немає наміру здійснювати довготривалі, широкомасштабні бойові операції на зразок тих, які наша країна проводила в Іраку і Афганістані… Але ми, тим не менш, зберігаємо можливість проводити обмежені операції з партнерами, якщо обставини це дозволяють”, – сказав Шульц.

В якості прикладу представник Білого дому навів нещодавню спецоперацію по порятунку заручників з в’язниці в районі міста Хавіджа в провінції Кіркук на півночі Іраку, в ході якої спецназ США, як стверджують в Пентагоні, грав допоміжну роль, тоді як головна відводилася курдським збройним формуванням.

Нагадаємо: за словами міністра оборони США Ештона Картера, американські війська посилять тиск на бойовиків “Ісламської держави” в Сирії та Іраку, підтримуючи місцеві сили розширеною повітряною кампанією і окремими діями на землі.

Залишити відповідь