Основные новости

Картер: Дії РФ змушують США розробляти нову оборонну стратегію

Нова “стратегія стримування” розроблятиметься через “зміни поведінки Росії”. Крім того, очільник Пентагону заявляє про інвестиції в нові технології та застеріг від вірогідності конфлікту в Південно-Китайському морі.
0,,18809221_303,00

Політика Російської Федерації підштовхує США до розробки нової стратегії стримування Москви через “зміни поведінки Росії”. Про це в суботу, 7 листопада, заявив міністр оборони США Ештон Картер під час проведення оборонного форуму, що відбувся в Президентській бібліотеці імені Рональда Рейгана в Сімі-Веллі, Каліфорнія. За словами Картера, Пентагон змінює оперативні плани з розміщення військового контингенту, адже США та їхнім союзникам слід “стримувати російську агресію та зменшити вразливість наших партнерів”, – наводить його слова агенція AFP.

За словами Картера, США модернізують свій ядерний арсенал та інвестують у нові технології. Йдеться про нові безпілотні системи, стратегічні бомбардувальники нового покоління, а також лазерні системи, електромагнітні гармати та новітні системи радіоелектронної боротьби. Водночас уряд Сполучених Штатів підтримуватиме проведення “інформаційних кампаній з метою гарантувати надходження правдивої інформації та секторальні санкції” проти РФ.

Вашингтон закидає Росії бряжчання ядерною зброєю
Водночас, за словами очільника Пентагону, “бряжчання ядерною зброєю Москвою” ставить під сумнів повагу російського керівництва до стратегічної стабільності та норм проти використання ядерної зброї. Картер наголосив, що США “не шукають “холодної”, чи, тим більше, “гарячої війни” з Росією”. “Ми не прагнемо зробити з Росії ворога”, – зазначив голова оборонного відомства США. Утім, він додав, що Вашингтон захищатиме “свої інтереси, своїх партнерів та принциповий світовий порядок”, – наводить його слова агенція AP.

Міністр оборони США закинув Москві також “порушення суверенітету України та Грузії, залякування країн Балтії”, – цитує урядовця агентство “Інтерфакс”. Попри це, американській міністр визнав, що “Росія може відігравати конструктивну роль у врегулюванні громадянської війни” у Сирії.

Крім того, міністр оборони США вказав на “глибоке занепокоєння” через активність Китаю у Південно-Китайському морі, де Пекін енергійно зводить штучні острови. Картер застеріг від вірогідності виникнення конфлікту в регіоні.

Залишити відповідь