Основные новости

Конгрес затвердив бюджет Пентагону з 300 мільйонами $ для України

images (10)

Американський сенат у вівторок затвердив перероблений проект бюджету на оборонні потреби США, який передбачає, в тому числі, виділення $300 млн в якості військової допомоги для України.

Це рішення Сенату було прийнято після затвердження цього документа минулого тижня в Палаті представників, передає власний кореспондент Укрінформу.

Проект оборонного бюджету зазнав певних змін після того, як минулого місяця на нього наклав вето президент США Барак Обама через низку причин, не пов’язаних з Україною.

Зокрема, президента не влаштовувала надмірна вартість витрат та ігнорування Конгресом деяких реформ, які запропонувала раніше адміністрація. У тому числі, йшлося про необхідність закриття в’язниці в Гуантанамо, чого вже не один рік добивається Барак Обама у своїй політичній кар’єрі.

Нинішній текст, який загалом займає 1320 сторінок, прийнято з поправками, втім розділи про військову допомогу Україні залишились незміненими. Зокрема, в параграфі 1250 визначаються повноваження для міністра оборони США і держсекретаря приймати рішення про допомогу Україні в межах $300 млн у сфері безпеки, а також забезпечення українську сторону розвідданими в реальному часі. Документ, у тому числі, передбачає “професійну підготовку, оснащення, матеріально-технічне забезпечення, поставки та послуги для військових, а також інших сил безпеки України”.

У тексті окремо визначається пункт про надання летальної допомоги Україні, зокрема, “протитанкової зброї, мінометів, крупнокаліберної зброї та боєприпасів до неї, гранатометів з гранатами, а також легкої стрілецької зброї”.

За процедурою, найближчим часом законопроект має бути повторно направлений на підпис президенту США.

Залишити відповідь