Основные новости

Обама продовжив частину санкцій проти Ірану

Барак Обама у своїх заявах чітко розмежовує “ядерні санкції” та інші, зняття яких не залежить від досягнутих в Австрії домовленостей.
скачанные файлы (2)

Президент США Барак Обама прийняв рішення про продовження американських санкцій проти Ірану на один рік. Обама направив у Конгрес повідомлення про те, що продовжує на рік дію “надзвичайного стану” у відносинах з Іраном, оголошеного більше 30 років тому.

Обама повідомив, що прийняв рішення залишити в силі виконавчий указ номер 12170 від 14 листопада 1979 року, в якому оголошувалося надзвичайний стан у зв’язку з винятковою загрозою для національної безпеки, зовнішньої політики та економіки США, створеною ситуацією в Ірані”.

Зокрема, президент США обґрунтував це рішення тим, що “відносини з Іраном поки ще не нормалізовані”, а “процес виконання угод від 19 січня 1981 року (Алжирські угоди – прим. ред.) все ще знаходиться в стадії реалізації”.

Барак Обама у своїх заявах чітко розмежовує “ядерні санкції” та інші, зняття яких не залежить від досягнутих в Австрії домовленостей.

Угоду щодо ядерної програми Ірану було досягнуто 14 липня. У ній Тегеран погодився на ряд поступок за масштабами своєї ядерної програми в обмін на зняття санкцій.

18 жовтня, Білий дім та ЄС почали процес скасування санкцій против Ірану.

Іран був викритий у розробці ядерної програми ще в 2002 році. Як відомо, договір про нерозповсюдження ядерної зброї від 1968 року забороняє розповсюдження ядерних технологій країнам, крім тих, хто передбачений договором. Іран підписав і ратифікував договір, при тому що низка інших країн, які з плином років заволоділи ядерними технологіями, не є сторонами договору. Ядерними державами “легітимно” визнані лише п’ять – США, Франція, Великобританія, Росія і Китай. Однак ядерну зброю з часом дістали Індія, Пакистан, Північна Корея та Ізраїль. За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми велася у форматі “шістки” (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран з 2013 року.

Залишити відповідь