Основные новости

Ще один важливий камінчик у відновлення економічної стабільності як передумови повернення до економічного зростання. Наталія Енн Яресько

7c7ad4cf1a213d9304538ed0c8_4e7d0568

Коли 8 місяців тому ми розпочали переговори з реструктуризації українського боргу, і оголосили про наші завдання у них, в можливість нашого успіху не вірив, здається, ніхто. З одного боку, в нас просто не було коштів на сплату по цих боргах. З іншого – ми мали не просто вмовити кредиторів реструктуризувати наші борги, але й зробити це так, аби досягти одразу трьох важливих, погоджених з МВФ, показників. Всі кредитори одноголосно казали: всіх трьох показників одночасно досягти не можливо.

І переговори, дійсно, були вкрай важкими. Але врешті решт, ми це зробили. Ми досягли угоди з реструктуризації з нашими кредиторами, і тим самим змогли зекономити для країни $3 млрд вже зараз, і перенести виплату ще по $8,5 млрд на період після 2018 року. Ми також домовилися з кредиторами про випуск державних деривативів – інструментів, що дозволять кредиторам отримати вигоду від нинішньої угоди, якщо вона дасть підґрунтя для потужного економічного зростання Україні у наступні роки.

Попереду – ще низка переговорів по кредитам державних підприємств, під які наша держава у попередні роки надала свої гарантії. Але сьогодні наш Уряд зробив важливий фінальний крок для того, аби завершити процес реструктуризації суверенного та гарантованого боргу. Сьогодні він затвердив умови випуску нових облігацій, що будуть надані суверенним кредиторам взамін на старі наші борги.

Це дозволить, нарешті, завершити всі процедури щодо реструктуризації цих боргів, – найбільшої частини нашої роботи з реструктуризації, – і тим самим перегорнути цю складну сторінку в нашій історії. Та найголовніше, це дозволить відвести нашу країну від краю прірви, від загрози дефолту. Дозволить зменшити навантаження на валютні резерві країни на багато мільярдів доларів, що, в свою чергу, допоможе забезпечити стабільність валюти та банківської системи країни. І тим самим дозволить закласти ще один важливий камінчик у відновлення економічної стабільності як передумови до повернення до економічного зростання.

Залишити відповідь