Основные новости

Порошенко підписав закон про зовнішню трудову міграцію

1374016

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про зовнішню трудову міграцію». Така інформація опублікована на сторінці законопроекту на сайті Верховної Ради.

Так, у графі про проходження документа сказано, що закон №2330а повернуто з підписом президента.

Закон визначає зовнішню трудову міграцію як переміщення громадян України, пов’язане з перетинанням державного кордону, з метою здійснення оплачуваної діяльності в державі перебування.

Дія названого закону поширюється на трудових мігрантів, які працюють на підставі трудового договору (контракту); самостійно забезпечують себе роботою; надають оплачувані послуги (виконують роботи).

Зазначається, що загальна середня, професійно-технічна та вища освіта, здобута трудовими мігрантами і членами їхніх сімей за кордоном, визнається в Україні відповідно до законодавства.

У разі смерті трудового мігранта, що сталася під час провадження ним трудової діяльності на території держави перебування, перевезення в Україну тіла (праху) померлого здійснюється відповідно до законодавства.

Законом також регулюється питання переказу коштів трудових мігрантів. Зазначається, що держава сприяє створенню трудовим мігрантам умов для здійснення грошових переказів в Україну, зокрема в частині відкриття кореспондентських рахунків банків України в іноземних банках та проведення консультацій з основними міжнародними системами грошових переказів з метою зменшення комісійної винагороди за здійснення переказу.

Даний законопроект був розроблений відповідно до Європейської конвенції про правовий статус трудящих-мігрантів, законом України «Про зайнятість населення». Його Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому 5 листопада.

Залишити відповідь