Основные новости

Україна залишається серед пріоритетів НАТО – засідання міжпарламентської ради

Колишній міністр оборони Литви, член Міжпарламентської ради Україна-НАТО Раса Юкнявічєне підкреслює, що, незважаючи на інші події, Україна залишається в пріоритетах як Парламентської асамблеї НАТО, так і самого Північноатлантичного альянсу.
1447787892-4788-nato

Про це вона сказала в Брюсселі по завершенні засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО.

“Головне, що це засідання відбулося, що демонструє, як важлива для ПА НАТО Україна і що нові події в Європі не змінили український пріоритет. Це головне, що я можу сказати українському народу. Україна залишається у пріоритетах НАТО і не буде на другому плані”, – сказала вона.

Співголова ради, депутат Верховної Ради України Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що засідання відбулося з “широким залученням парламентарів з багатьох країн”.

“Це є підтвердженням того, що українська тематика не зникає з політичної та практичної роботи штаб-квартири, про що ми почули від представників Альянсу”, – підкреслила політик.

За її словами, партнери відзначили початок реформування в секторі безпеки і оборони.

“Зокрема, всі стратегічні документи, які були прийняті Україною, високо оцінені нашими партнерами, але від нас чекають активної роботи з подальшого розвитку плану дій як у секторі безпеки, так і в оборонному плануванні, в розвитку наших Збройних сил і розвитку нашого оборонного потенціалу. Якщо ми будемо активно робити нашу домашню роботу, чого чекають наші партнери, то й допомога НАТО буде рости і збільшуватися”, – переконана Климпуш-Цинцадзе.

У свою чергу член Міжпарламентської ради Олексій Скрипник, говорячи про стан виконання реформ у секторі безпеки та оборони, наголосив, що це – “не стільки домашнє завдання, скільки самостійна робота”.

“Питання у тому, що у нас відбувається антитерористична операція, і чи можемо ми одночасно фактично з війною проводити реформи в армії. Наші колеги з НАТО, США нам говорять, що війна – кращий час для реформ, тому що у нас є величезна потреба, щоб реформувати армію”, – сказав він.

Залишити відповідь