Основные новости

У ЄС поки не занепокоєні відмовою Києва від газу з Росії

151125094646_gas_valve_640x360_afp

У ЄС наразі не мають приводів для хвилювання щодо транзиту російського газу українською територією через рішення Києва утриматися від нових закупівель російського газу, – повідомила на брифінгу речниця Єврокомісії Анна-Каіса Ітконен.

“На цей момент у нас немає особливого занепокоєння щодо постачання газу з Росії в Україну. Постачання газу в ЄС відбувається у нормальному режимі”, – заявила речниця Єврокомісії.

Раніше у середу керівник російського “Газпрому” Олексій Міллєр заявив, що компанія припиняє постачання газу до України через те, що не отримала нової передоплати. Він також наголосив, що це створює загрози нормальному транзиту газу до Європи.

Проте прем’єр-міністр України, пояснюючи урядове доручення “Нафтогазу” зупинити імпорт російського газу, заявив, що “це не вони нам не постачають газ, це ми у них не купуємо газ”.

У “Нафтогазі” також пояснили, що наразі компанія планує приймати російський газ лише для транзиту його до Європи, хоча й не відмовляється купувати його надалі у випадку необхідності.

У НАК “Нафтогаз” також запевнили у ретельному виконанні контрактів на транспортування російського газу до Європи.

Залишити відповідь