Основные новости

ЦІНА НА BRENT ЗНОВУ ПАДАЄ ПІСЛЯ ЗАЯВИ САУДІВСЬКОЇ АРАВІЇ

У графічному вираженні динаміка сьогоднішніх цін на Brent виглядала так:
x61582.JPG.pagespeed.ic.xt3yJP_zM1_mwUYCdqcm

В понеділок вранці ціна нафти продовжила незначно зростати, але після 8:30 відновила падіння.

Вранці 25 січня ціна березневих ф’ючерсів нафти північноморської марки Brent, яка є індикатором для російської Urals, продовжила зростання на торгах лондонської біржі ICE і о 8:15 сягла найвищого за останній тиждень рівня 32,78 долара за барель. Однак, після нетривалої стабілізації, уже о 8:42 її вартість знову почала різко знижуватись і протягом останньої години коливається в районі 30,9 долара за барель.

Впливове американське видання Bloomberg пов’язало нове падіння ціни із заявою Саудівської Аравії про намір продовжити інвестиції у видобуток сировини. Глава державної нафтовидобувної корпорації Saudi Arabian Oil Co. (Aramco) Халід аль-Фаліх заявив, що не має наміру знижувати інвестиції в нафтогазові проекти, незважаючи на падіння цін на нафту. Натомість Aramco вдається скоротити собівартість сировини за рахунок зниження операційних витрат. Він запевнив: корпорація зможе витримати низькі ціни на нафту “протягом довгого-довгого часу”.

Поряд із цим, в Китаї – найбільшому в світі споживачі енергії – попит на дизельне паливо, який є індикатором промислової активності країни, в грудні скоротився на 5,6% в річному вираженні, а споживання бензину зросло мінімально. За оцінкою Міжнародного енергетичного агентства, у 2016 році не варто чекати підвищення попиту на дизпаливо в КНР.

Нагадаємо, у жовтні минулого року стало відомо, що європейські компанії переходять з російської нафти на саудівську.

Залишити відповідь