Основные новости

Європарламент прив’язав зняття санкцій з РФ до повернення Криму

Європарламент ухвалив у четвер на пленарній сесії в Страсбурзі резолюцію, в якій пов’язав зняття з Росії санкцій ЄС з відновленням контролю України над Кримом.
73_in

Асамблея ЄС «знову підтверджує рішучу прихильність суверенітету і територіальній цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів і її вільному і суверенному вибору йти європейським шляхом», − ідеться в резолюції.

Депутати нагадали, що країни ЄС продовжать політику невизнання «анексії Криму».

«Відновлення контролю України над півостровом є однією з умов, необхідних для відновлення відносин співпраці з Російською федерацією, в тому числі призупинення відповідних санкцій», − підкреслюється в резолюції.

Європарламент засудив також порушення прав людини в Криму, в першу чергу кримських татар, «жорсткі обмеження свободи вираження думок, асоціацій і мирних зібрань» на території Криму.

Росія, за їхніми словами, «несе відповідальність за безпеку всього населення, дотримання прав людини, культурних і релігійних прав корінних татар та інших меншин Криму, за підтримку правопорядку в Криму».

У зв’язку з цим парламентарії закликали російську владу в Криму ефективно й неупереджено розслідувати всі випадки порушення прав людини, в тому числі зникнення людей і застосування тортур, а також надавати безперешкодний доступ до Криму представників міжнародних організацій та незалежних експертів ОБСЄ, ООН, Ради Європи, а також будь-яких правозахисних НКО і новинних ЗМІ.

Євродепутати вітали візит до Криму спецпредставника генсека Ради Європи, очікують його оцінки ситуації та висновки.

Вони підтвердили підтримку заборони імпорту з Криму в ЄС товарів без українського сертифікату походження, а також обмежень експорту в Крим окремих видів товарів і технологій, інвестицій, торгівлі та послуг, закликали Раду ЄС продовжувати санкції «до повної реінтеграції Криму в правову систему України».

Європарламент засудив «мілітаризацію Кримського півострова», а також «загрози Росії розмістити в Криму ядерну зброю».

Залишити відповідь