Основные новости

У НАТО пояснили збільшення оборонних витрат російською агресією проти України

Генсек нагадав, що на початку лютого міністр оборони США Ештон Картер попросив конгрес збільшити суму фінансування в 2017 році вчетверо, до 3,4 млрд доларів.
nato_37

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг назвав збільшення американського вкладу в оборону Європи, нарощування військових витрат НАТО і військове посилення східного флангу альянсу наслідком дій Росії щодо України.

“На приєднання Росією Криму та дестабілізацію України США відповіли ініціативою в мільярди доларів на підтримку безпеки Європи”, – зазначив він, виступаючи у вівторок в міжнародному комітеті Європарламенту.

Генсек нагадав, що на початку лютого міністр оборони США Ештон Картер попросив конгрес збільшити суму фінансування в 2017 році вчетверо, до 3,4 млрд доларів.

“Це буде означати більше збройних сил, більше військової підготовки та навчань, більше попереднього розміщення озброєнь та інфраструктури в Європі”, – продовжував він.

Генсек альянсу назвав фінансові зобов’язання Америки “солідною базою для рішень НАТО щодо посилення передової присутності в східних країнах альянсу”.

“Ця присутність стане регулярною, багатонаціональною і буде підкріплюватися масштабними навчаннями”, – підкреслив він.

Генсек НАТО нагадав також, що в 2014 році лідери країн альянсу домовилися зупинити скорочення військових бюджетів та зобов’язалися до наступного десятиріччя збільшити оборонні витрати, щонайменше, до двох відсотків ВВП. “Через рік (після цих рішень) картина була змішаною, але надихаючою”, – зазначив він.

В 2015 році скорочення оборонних бюджетів у всіх країнах НАТО були близькі до нуля, п’ять країн витратили на військові потреби два і більше відсотка ВВП, 16 країн збільшили свої військові витрати в реальному вираженні.

“Це багатообіцяючі перші кроки, але попереду у нас ще довгий шлях”, – підсумував Столтенберг.

Він зізнався, що будучи міністром фінансів Норвегії, першим домігся скорочення її оборонного бюджету. “Але це було невдовзі після закінчення “холодної війни”, – підкреслив він.

Залишити відповідь