Основные новости

Глави МЗС країн «нормандської четвірки» розповіли про переговори в Парижі

epa04557381 German Foreign Minister Frank-Walter Steinmeier, (2-L), points as he, welcomes his counterparts from France, Laurent Fabius, (R), Russia, Sergey Lavrov, (L), and Ukraine, Pavlo Klimkin, (2-R), in Berlin, Germany, 12 January 2015 for a meeting on the situation in Ukraine.  EPA/MICHAEL SOHN / POOL

Клімкін закликав не звертати уваги на «різні інтерпретації» підсумків зустрічі, що відбулася.

Міністрам закордонних справ “нормандської четвірки” (Росія, Німеччина, Франція і Україна – Ред.) під час паризької зустрічі не вдалося серйозно просунутися в питанні подолання кризи.

“Ніяких висновків не погодили. Наша позиція – спочатку безпека”, – повідомив в п’ятницю вночі глава українського МЗС Павло Клімкін в своєму Твіттері.

У Парижі він сказав журналістам: “Ми повинні провести ці вибори в безпечній обстановці, ми повинні забезпечити безпеку своєї території”.

Клімкін закликав не звертати уваги на “різні інтерпретації” підсумків зустрічі, що відбулася.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр повідомив журналістам, що результати зустрічі не принесли “задоволення”, зазначивши, що вона була однією з найскладніших.

Він сказав, що “позиції конфліктуючих сторін ще сильно різняться”, і заявив: “Ця зустріч була однією з найскладніших з усіх, які ми проводили. Я далекий від того, щоб відчувати задоволення”, при цьому він додав, що не задоволений як ситуацією на сході України, так і результатами самої зустрічі, тим, “як Київ і Москва вели ці переговори”.

Глава МЗС Франції Жан-Марк Еро заявив в п’ятницю, що глави МЗС “нормандської четвірки” згодні, що місцеві вибори на сході України слід провести впродовж першого півріччя 2016 року.

“Ми висловили бажання, щоб ці вибори пройшли до кінця першого півріччя 2016 року”, – сказав він журналістам після переговорів з колегами з РФ, ФРН і України.

Французький міністр також повідомив, що на переговорах “сторони наголосили на важливості прийняття (Україною – Ред.) закону про вибори, який би дозволив провести вибори в місцеві органи влади в першому півріччі 2016 року”.

У той же час міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров заявив, що Росія готова була підтримати пропозицію Німеччини і Франції про проведення виборів на Донбасі в першій половині року, однак Київ попросив не наполягати на цьому.

“Така пропозиція – закликати на нашому сьогоднішньому засіданні сторони домовитися на основі мінських документів про проведення місцевих виборів на Донбасі в першому півріччі, до червня, липня, – вона прозвучала сьогодні з боку наших німецьких і французьких колег”, – сказав він журналістам за підсумками переговорів в “нормандському” форматі.

“Ми були готові підтримати його, але українська сторона попросила не наполягати на цьому, і в підсумку консенсусу не вийшло”, – додав міністр.

Лавров підкреслив, що для місцевих виборів в Донбасі потрібен закон про особливий статус на постійній основі і конституційна реформа.

Нагадаємо, за словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, переговори міністрів закордонних справ країн «нормандського формату», яка відбулася у Мюнхені 13 лютого, не завершилася конкретним результатом.

Від зустрічі в “нормандському форматі”, що відбулася 3 березня, очікували нового імпульсу, який дозволив би зробити крок уперед у питаннях політичного врегулювання на Україні.

Залишити відповідь