Основные новости

СТАЛИ ВІДОМІ ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ ЕКЗИТ-ПОЛУ З РЕФЕРЕНДУМУ У НІДЕРДАНДАХ

Референдум

9% опитаних висловилися “за”, 41% – “проти”.

Стали відомі перші результати екзит-пола з референдуму в Нідерландах щодо асоціації України з ЄС. Так, 59% опитаних висловилися “за”, 41% – “проти”, повідомляє в Twitter голландський дипломат Марк Геррітсен.

Місцеве видання Rotterdam, по стану на 9:00 за київським часом явка в Роттердамі склала 3%.

Інше місцеве видання Nu.nl повідомляє, напередодні голосування було проведено опитування, яке показало, що 55% виборців будуть голосувати “проти”, 33% – “за”, а решта 12% не визначилися.

“Прогнози, скільки людей буде голосувати коливається в діапазоні від 25% до більш ніж 40%. Тільки голландські громадяни, а не сотні тисяч інших громадян ЄС в Нідерландах мають право голосу”, – йдеться в повідомленні.

У Нідерландах у середу, 6 квітня, о 8:30 ранку за київським часом почалосяголосування на консультативному референдумі щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Під час голосування голландці покажуть, чи підтримують вони рішення свого уряду і парламенту ратифікувати цей договір.

Офіційні результати референдуму будуть оголошені в наступний вівторок, 12 квітня, але ввечері 6 квітня у голландських ЗМІ очікуються попередні результати, представлені за підрахунками голландських муніципалітетів.

Раніше глава голландської ініціативної групи по проведенню голосування Арьян ван Диксхорн заявив, що референдум у Нідерландах має далекосяжну мету – вихід країни з ЄС. “Звичайно, нас не хвилює Україна. У нас є мета домогтися виходу Нідерландів з ЄС. Але поки що такий референдум неможливий, ми використовуємо будь-яку можливість, аби ускладнити відносини Амстердама з Брюсселем”, – зазначив ван Диксхорн.

Залишити відповідь