Четверг 29 Октябрь 2020

Апрель 6, 2016

У Європарламенті представили звіти про злочини Росії на сході України та бранців Кремля

F90318FD-316C-4490-A63C-D29333C5D8AA_w640_r1_s

У Європейському парламенті 5 квітня представили звіти про воєнні злочини Росії на окупованих територіях Донецької та Луганської областей та розповіли про 28 українців, які стали бранцями Кремля. Доповідь є результатом спільної роботи правозахисників, української місії в Європейському союзі і депутатів Європарламенту. Експерти збирали інформацію з першоджерел та розмовляли зі свідками.

Розповісти про ситуацію на сході України до Брюсселя приїхали представники та активісти правозахисних організацій і жертви російської агресії, із якими могли поспілкуватися євродепутати.

«Сам по собі звіт шокує. Він про тортури, вбивства, знущання з людей. Жінка, що свідчила тут сьогодні ввечері, не була би тут, якби її не сфотографували два британських журналісти. Вони таким чином врятували їй життя», – ділиться враженнями депутат Європарламенту Марк Демесмакер, що співголовував на конференції.

Військові злочини не можуть залишатися без кари, вважає Демесмакер, і пропонує, щоб представлені доповіді стали підставою для початку розслідування Міжнародного кримінального суду.

У звіті «28 заручників кремля» правозахисники зібрали історіїукраїнців, що із політичних мотивів були ув’язнені у Росії та анексованому Криму.

Окрім Надії Савченко, що відома на весь світ, у російських в’язницях десятки інших українців, про яких мало хто знає, розповідають автори звіту. За їхніми словами, справи цих українів були сфабриковані, та використані у пропагандистських цілях.

«Єдина їхня провина – вони опинилися в неправильному місці в неправильний час», – розповіла голова фундації «Відкритий діалог» Людмила Козловська.

«Один із в’язнів – 74-річний чоловік, який спілкувався із членами своєї родини з України. Це була єдина його провина. Але його відправили у так званий «Новий ГУЛАГ», і його здоров’я зараз у тяжкому стані», – наголосила Козловська.

Як зазначають правозахисники, ув’язнені українці піддаються тортурам, часто не мають доступу до медичної допомоги та адвокатської підтримки. Також вони позбавлені можливості спілкуватися із родичами.

Людмила Козловська додає, що шукати інформацію про ув’язнених українців важко, і правозахисники досі не знають, скільки їх всього перебуває у російських в’язницях.

Після конференції в Європарламенті обидва звіти презентують у національних парламентахєвропейських країн. Також планують передати доповіді до Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Росія заперечує пряму участь російської армії в конфлікті на сході України, а справи проти ув’язнених українців, зокрема Надії Савченко, вважає законними.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 × 4 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Говорим о политике простыми словами
© Copyright  - Все права защищены. Перепубликация авторских статей без согласования с автором запрещена.
calendarmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram