Основные новости

У Вашингтоні впевнені, що уряд України проведе необхідні реформи

«Українська нація проходить через великі випробування. Сполучені Штати продовжують бути поруч із українцями» – речник Білого дому
558C6447-39CA-484E-8BD5-7E5F3FD8A98D_w640_r1_s

Спілкуючись із журналістами в Брюсселі, генсекретар Ради Європи Турбйорн Яґланд заявив: «Важливо щоб новий уряд був сформований швидко, і ще більш актуально, щоб вони прискорили реформи». Реформи судової та пенітенціарної систем, а також децентралізація влади є ключовими факторами у відновленні довіри громадськості в Україні, зазначив Яґланд. За його словами, «новому уряду доведеться займатися цим набагато більш активно, ніж досі».

Про те, що новий уряд повинен продовжувати курс реформ, заявляють і за океаном.

Офіційний представник Держдепартаменту США Марк Тонер, виступаючи напередодні на щоденній прес-конференції у Вашингтоні, висловився так: «Ми вважаємо, що важливо, щоб Верховна Рада якомога швидше затвердила новий кабінет, який прагне реалізації необхідних реформ, зокрема тих, які рекомендує Міжнародний валютний фонд і також Європейський союз».

«США вірять, що уряд України буде проводити необхідні реформи. Ми віримо в те, що уряд впроваджує і буде впроваджувати Мінські угоди – і це дійсно спільна відповідальність президента України, прем’єр-міністра, а також усіх тих, хто в уряді – відкласти в бік свої розбіжності і запровадити реформи, яких потребують українці», – наголосив Тонер.

Представник Держдепартаменту також зазначив, що США продовжать роботу з Києвом щодо досягнення угоди про надання кредитних гарантій на суму 1 мільярд доларів, але нагадав, що це супроводжуватиметься певними умовами.

«Як і попередні кредитні гарантії, виданих у травні 2014 року і травні 2015 року, вони будуть надаватися на умовах прогресу України у проведенні необхідних реформ, реалізації ключових кроків програми економічних реформ», – зазначив Марк Тонер.

А речник Білого дому Джош Ернест розповів журналістам деталі телефонної розмови між віце-президентом США Джозефом Байденом і Арсенієм Яценюком, яка відбулася у день оприлюднення заяви про відставку Яценюка з посади прем’єр-міністра України. Віце-президент США подякував йому за партнерство і зауважив, що український уряд за минулі 2 роки домігся впровадження «важких, але потрібних економічних реформ».

Речник Білого дому сказав журналістам, що адміністрація Барака Обами «дуже довгий час переймається тим, що відбувається в Україні». Очевидно, що Яценюк відіграв дуже важливу роль у час, коли його країна проходить через такі складні часи. Він, звичайно, був важливим партнером Сполучених Штатів, коли ми намагаємося надати допомогу нашим друзям в Україні. Це пояснює, чому віце-президент Байден телефонував прем’єру Яценюку (в неділю – ред.). Ми задоволені тим, що він висловив намір забезпечити безпроблемний перехід повноважень до свого наступника», – заявив речник Джош Ернест.

За його словами, імплементація ключових реформ є критично важливою для успіху України у довготривалій перспективі. Економічне середовище в Україні зараз дуже складне і, звичайно, ускладнюють його дії Росії, яка дестабілізує країну та порушує територіальну цілісність. Українська нація проходить через великі випробування. Сполучені Штати продовжують бути поруч з українцями. Але зі свого боку уряд України повинен довести критично важливі реформи і ми сподіваємось, що наступник пана Яценюка працюватиме віддано над імплементацією цих реформ, заявив речник Білого дому.

Залишити відповідь