Основные новости

США звинуватили Росію в порушенні прав людини у Криму

0,,18653760_303,00

Влада РФ піддавала українців та кримських татар у Криму систематичним утискам і дискримінації, зазначають у Вашингтоні. На півострові придушуються свобода слова, кримськотатарські ЗМІ та незалежні неурядові організації.

Сполучені Штати Америки звинуватили Росію у придушенні інакомислення та утисках кримських татар і проукраїнських активістів в анексованому Криму. Про це йдеться у щорічній доповіді щодо дотримання прав людини, опублікованій на сайті Державного департаменту США в середу, 13 квітня.

Російська влада позбавила українців та кримських татар на півострові “здатності виступати на підтримку їхньої національності та етнічної приналежності” та піддавала “систематичним утискам і дискримінації”, вважають у Держдепартаменті.

Дослідження за 2015 рік показує, що кримські татари, які виступають проти російської окупації, зазнали насильства, свавільних арештів, їм також було відмовлено в праві на справедливий суд та самовираження.

Влада Криму придушує свободу слова, кримськотатарські ЗМІ та незалежні неурядові організації, зазначається в доповіді. Водночас ті, хто відмовився прийняти російське громадянство, стикаються з дискримінацією в отриманні доступу до освіти, охорони здоров’я та роботи.

Залишити відповідь