Основные новости

Україна вироблятиме власне ядерне паливо

im511x345-nuclear-fuel_glitch-news

Уряд ухвалив рішення про виробництво ядерного палива та окремих його компонентів на території України.

Проект відповідної постанови на засіданні Кабміну представив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Постанова передбачає прийняття розпорядження про затвердження Державної цільової програми розвитку атомно-промислового комплексу України на період до 2020 року, дозвіл на виробництво в Україні ядерного палива та його компонентів з метою забезпечення диверсифікації постачання, імпортозаміщення та задоволення атомних електростанцій України ядерним паливом власного виробництва у повному обсязі», – зазначив Насалик.

Раніше в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості повідомляли, що Україна проводить переговори з потенційними інвесторами для можливого фінансового забезпечення проекту з виробництва на території нашої держави ядерного палива. Водночас компанія Westinghouse, яка називалася як можливий інвестор з будівництва такого заводу.

Міненерговугілля України вже розробило проект концепції Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України на 2016-2020 роки, що позиціонується як один з елементів зниження залежності від Росії у цьому сегменті енергетики.

Залишити відповідь