Основные новости

Штайнмаєр: Конфлікт у Сирії – більше не громадянська війна

Міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр разом зі спецпредставником ООН Стаффаном де Містурою наголосили на важливості політичного врегулювання в Сирії.
36484610_303

Збройне протистояння у Сирії переросло у міжнародний конфлікт. Про це у вівторок, 22 листопада, заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. “Ця війна більше не громадянська”, – сказав він на зустрічі зі спецпредставником ООН з питань Сирії Стаффаном де Містурою у Берліні.

Дипломат ООН, своєю чергою, закликав до продовження пошуку політичного розв’язання конфлікту в Сирії. “Не маємо права кинути сирійців напризволяще”, – передає слова де Містури агенція AFP. Він висловив свої занепокоєння можливою ескалацією боротьби. На думку спецпредставника ООН, усі учасники конфлікту зацікавлені повернути ситуацію на свою користь до вступу на посаду новообраного президента США Дональда Трампа. Війна в Сирії забрала вже більше 400 тисяч життів.

У конфлікті в Сирії окрім урядових військ та збройних загонів опозиції і їхніх союзників беруть участь, зокрема, США, Росія, Іран, Саудівська Аравія та Туреччина. Росію, давню соратницю режиму Башар Асада, не раз звинувачували у воєнних злочинах у Сирії. Після зустрічі зі Стаффаном де Містурою фракція Зелених у Бундестазі закликала ЄС запровадити санкцій проти Москви через її дії в Сирії.

“Відповідальних за воєнні злочини не можна допускати на святковий шопінг у Мюнхені чи Парижі, коли у Сирії гинуть жінки та діти”, – наводить інформагенція AFP слова зовнішньополітичної експертки Зелених Франциски Брантнер.

Залишити відповідь