Основные новости

СУД У ГААЗІ ВИЗНАВ ДОКАЗИ ВІЙСЬКОВИХ ЗЛОЧИНІВ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ ДОСТАТНІМИ – ЛУЦЕНКО

Judge Peter Tomka, President of the International Court of Justice (ICJ) (4th R), presides over the court case verdict regarding a maritime dispute between Chile and Peru at the ICJ in the Hague January 27, 2014. REUTERS/Michael Kooren (NETHERLANDS - Tags: POLITICS MARITIME)

Докази української сторони є “дуже серйозними”

Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі (МКС) визнали докази військових злочинів Росії проти України достатніми. Про це він повідомив у вівторок, 22 листопада, під час свого візиту в Голландію.

“Учора в офісі прокурора МКС ми розглядали докази того, що під час подій під Іловайськом Російська Федерація ввела регулярні сили Збройних сил РФ в тил наших військ, порушила домовленість про “зелений коридор” для відступу наших військових, які перебували в меншості у 18 разів, а також маскувала свою техніку під українську”, – зазначив він.

Як наголосив Луценко, Україна також представила МКС інформацію про страти, тортури і викрадання людей російськими найманцями. “Все це підпадає під визначення військових злочинів та злочинів проти людяності. Наші докази визнані дуже серйозними. Далі будуть офіційні процедури МКС та Офісу прокурора. Вони можуть продовжуватися тривалий час”, – заявив чільник ГПУ.

Крім того в Гаазі обговорювалася також роль російського військового керівництва у розв’язанні війни.

“Ми говоримо про необхідність розгляду ролі міністра оборони РФ, 18 генералів, двох адміралів і ще ряду чиновників ЗС РФ, які, за даними нашого слідства, причетні до розв’язування війни на території України, порушення Женевських угод, що призвело до воєнних злочинів і злочинів проти людяності”, – підкреслив він.

Як повідомлялося, напередодні Луценко у Гаазі провів зустріч із членами Міжнародного кримінального суду.

Залишити відповідь