Основные новости

Україна здійснює безпрецедентні реформи – доповідь ЄС

15085534_886066438194416_6564766904759167084_n

Спільну доповідь Європейської служби зовнішніх дій і Єврокомісії оприлюднено напередодні запланованого на 19 грудня засідання Ради асоціації Україна-ЄС

Україна здійснює інтенсивні й безпрецедентні реформи в економіці й політичній системі, а її демократичні інституції набрали нової життєвої сили.

Про це йдеться у повідомленні ЄС про спільну доповідь Європейської служби зовнішніх дій і Європейської комісії про успіхи Києва.

«Україна здійснила за останні два роки великі кроки за дуже важких обставин, зокрема, конфлікту на сході України й незаконної анексії Криму і Севастополя», – сказала, представляючи доповідь, верховний представник ЄС із закордонних справ, віце-президент Єврокомісії Федеріка Моґеріні.

За її словами, доповідь визнає велику роботу влади України. Тепер вирішально важливо перейти від ухвалення законів і створення інституцій до повного виконання цих реформ, щоб українські громадяни могли скористатися з переваг унаслідок реформ, додала вона. Україна може розраховувати на підтримку Євросоюзу в її русі вперед, наголосила Моґеріні.

Єврокомісар у справах Європейської політики сусідства і переговорів про розширення Йоганнес Ган, у свою чергу, заявив, що реформи в Україні вже дають результати.

За його словами, Україна здійснила важливі кроки для подолання вирішального і системного виклику корупції, і ця робота має тривати і принести реальні зміни.

Подолання корупції і створення надійної судової системи також визначально важливі для зміни ділової атмосфери і відновлення добробуту, додав він. «Європейський Союз буде й далі підтримувати Україну в цих зусиллях, і політично, і фінансово», – наголосив Ган.

У звіті детально перелічено цілу низку успішно здійснених в Україні реформ за 2015 -16 роки і зазначено, що Європейський Союз і далі повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів і не визнає незаконної анексії Криму й Севастополя Росією, а також продовжує підтримувати дипломатичні зусилля, спрямовані на досягнення тривкого політичного вирішення конфлікту на сході України через повне виконання Мінських домовленостей.

Залишити відповідь