Основные новости

Україна подала проти росії позов до міжнародного суду ООН

Україна подала до Міжнародного суду ООН у Гаазі позов проти Росії у зв’язку з порушенням РФ Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Про це повідомив журналістам посол України у Нідерландах Олександр Горін після передачі документів у понеділок у Гаазі, передає власний кореспондент Укрінформу.

“На доручення Президента України Петра Порошенка МЗС дорученням до посольства дало вказівку передати документи”, – сказав він.

За словами посла, було передано два документи – власне позов, а також реквест на проведення тимчасових заходів для термінового припинення погіршення ситуації та порушення прав.

“Тимчасові заходи будуть прийняті швидко, десь протягом місяця такі заходи мають бути прийняті”, – повідомив Горін.

Говорячи про суть позову посол відзначив, що мета української сторони, – щоб суд прийняв рішення про притягнення РФ до відповідальності за порушення міжнародного права, перш за все, в рамках цих двох конвенцій.

“По-перше, Україна вимагає, щоб суд прийняв рішення про те, що РФ порушила дві конвенції. По-друге, Україна вимагає, щоб РФ припинила ці порушення”, – заявив Горін.

Як зазначається на сайті Міністерства закордонних справ, Україна у позові стверджує, що Російська Федерація порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму шляхом надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням, які вчинили низку актів тероризму на території України.

“До найбільш трагічних терористичних атак російських маріонеток слід віднести збиття літака малайзійських авіаліній рейсу MH17, обстріли жилих районів Маріуполя та Краматорська, знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік від Волновахи і смертоносний вибух під час мирного зібрання в Харкові”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, Україна стверджує, що Російська Федерація порушує Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, беручи участь в кампанії дискримінації щодо неросійських громад, які проживають на окупованій території Кримського півострова, зокрема, спільнот етнічних українців і кримських татар.

“Починаючи з незаконного “референдуму”, проведеного в атмосфері залякування, російська окупаційна влада здійснює політику культурного знищення цих громад. Така дискримінаційна політика була засуджена Генеральною Асамблеєю ООН, і проявилася у забороні діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, хвилі зникнень, вбивств, самовільних обшуків, затримань, спроб припинити мовлення ЗМІ, а також у обмеженні на викладання української і кримськотатарської мови”, – зазначили в українському МЗС.

Коментуючи позов міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що під час незаконної агресії в Україні, Російська Федерація нехтує основоположними правами людини, якими наділений кожен громадянин України.

“Ми намагалися врегулювати існуючі спори шляхом переговорів протягом більше двох років, але Росія не бажає припинити свої порушення міжнародного права. Тому ми подали позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення Російської Федерації до відповідальності за ці порушення і відновлення прав українського народу, гарантованих цими міжнародними договорами, учасником яких є Російська Федерація”, – цитує його слова прес-служба МЗС.

Залишити відповідь