Основные новости

У Великій Британії з’явився новий міністр на тлі можливих загроз з боку Росії – The Times

Національний центр кібербезпеки запропонував партіям надсилати фахівців на технічні семінари

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей заснувала в британському уряді посаду міністра по боротьбі з підривною діяльністю. На цю посаду призначений Бен Гаммер, який займав раніше посаду міністра офісу кабміну.

Британська газета The Times пов’язує нововведення з побоюваннями Лондона щодо можливого втручання Москви у вибори. Як зазначає видання, “Мей робить недоторканність наступних виборів пріоритетом національної безпеки Великої Британії”. За даними газети, завданням нового міністра будуть “великі зусилля всередині уряду щодо захисту недоторканності демократичного життя в Британії” на тлі побоювань, що російські кібератаки, фейковий новини і гроші можуть дестабілізувати демократію в країні.

Крім того, експерти Центру урядового зв’язку (Government Communication Headquarters, GCHQ) запропонували напередодні виборів протестувати комп’ютерні мережі політичних партій, щоб з’ясувати, чи зможуть вони протистояти “ворожій кіберактівності”.

Національний центр кібербезпеки (NCSC), що є відгалуженням служби розвідки, попросив партії відвідати технічні семінари для захисту британської демократії. Заняття будуть проводитися більше для технічного персоналу, ніж для політиків, і нададуть практичні кроки щодо зниження ризику і консультації по управлінню інцидентами.

Прес-секретар центру додав: “Пропозиція NCSC допомога політичним партіям стосуватиметься не тільки партійних систем. Атаки на демократичні процеси в Великої Британії виходять за ці рамки і можуть включати в себе нападу на парламент, виборчі округи, аналітичні центри, групи активістів та електронні поштові скриньки” .

Найближчі парламентські вибори у Великій Британії відбудуться в 2020 році. Крім того, британці щороку обирають місцеві органи влади.

Залишити відповідь