Основные новости

Переддень голосування: Європарламент підтримав безвіз для України

Напередодні голосування у четвер резолюції про скасування візового режиму для українських громадян представники найбільших політичних груп Європарламенту рішуче висловилися за підтримку цього рішення.

Про це йшлося під час дебатів у Європарламенті у середу у Страсбурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Це є сильним сигналом для громадян, які бачать свою країну на європейському шляху”, – наголосив депутат від Польщі Міхал Боні.

Він відзначив, що кожна країна, яка виконала критерії, має користатися перевагами безвізового режиму.

Від імені Єврокомісії закликала депутатів підтримати скасування візових вимог для українським громадян єврокомісар з питань юстиції Вєра Юрова.

“Ми близькі до цього моменту”, – також висловила переконання єврокомісар.

На думку німецького депутат Міхаеля Галера, Євросоюз вже надто затягнув безвіз для України, який українські громадяни заслужили.

“Україна обрала шлях всеосяжний реформ. Успіх цих реформ повинен дозволити Україні стати справжньою європейською країною. Україна виконала усі критерії, і це є очевидними чинником, що візи повинні бути скасовані. Я переконана, що завтрашній день (голосування – ред.) це покаже”, – відзначила, у свою чергу, хорватська парламентарій Дубравка Шуіца.

Віце-президент Європарламент Річард Чарнецький висловив переконання, що Україна стане членом ЄС.

Нідерландський парламентарій Йоханес ван Бален відзначив, що парламент його країни скоро має завершити процес ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

“Ми завтра будемо голосувати, і я упевнений, що рішення з візової лібералізації буде позитивним, адже усі критерії виконані. Ми повинні сказати «так» вільним людям вільної країни”, – сказав голландський парламентарій.

“Україна є частиною Європи. І ми не повинні про це забувати”, – наголосив чеський парламентарій Яромир Штетіна.

При цьому деякі депутати виступили з критикою внесення змін в Україні до законодавства про запобігання корупції, зокрема, у частині електронного декларування.

Європарламентарії під час дискусії також акцентували увагу на необхідності посилення підтримки України в умовах протистояння російській агресії, допомоги в утвердженні демократії, верховенства права і сприянні економічному розвитку.

Проти безвізу для України заявили лише деякі депутати, які представляли крайні праві націоналістичні фракції. У своїх виступах вони повторювали риторику антиукраїнської пропаганди і дезінформації Росії.
Під час обговорення “Нацфронт” Франції виступив проти безвізу, грецький депутат теж сказав, що у нас при владі “фашисти”.
“Колеги, ми щойно прослухали виступи агентів Путіна у Європейському парламенті”, – заявила під оплески залу Ана-Марія Корацца-Більдт, яка взяла слово одразу після француза Лебертона.

Голосування по безвізу для України пройде у Європарламенті у четвер, 6 квітня.

Далі, за процедурою, це рішення має затвердити Рада Євросоюзу. Документ також повинні підписати у травні президент Європарламенту та головуючий у Раді ЄС представник Мальти. Рішення набуде чинності на 20-й день після опублікування.

Як очікується, українцям скасують візи для подорожей до країн-членів Євросоюзу (за винятком Великої Британії та Ірландії) у червні.

Українські громадяни, які є власниками біометричних паспортів, можуть подорожувати до країн ЄС на 90 днів у період кожних 180 днів.

Залишити відповідь