Основные новости

59 РАКЕТ ТА ДВА ЕСМІНЦІ: СТАЛИ ВІДОМІ ДЕТАЛІ РАКЕТНОГО УДАРУ США ПО СИРІЇ

Операція проводилась у відповідь на хімічну атаку уряду Сирії.
Американські есмінці USS Porter і USS Ross в ніч проти п’ятниці випустили 59 ракет по аеродрому сирійських урядових сил Шайрат.

“За наказом президента, американські сили здійснили удар крилатими ракетами по аеродрому сирійських ВПС сьогодні близько 20:40 за Вашингтоном (4:40 ранку, 7 квітня за місцевим часом у Сирії – ред). Ціллю удару був визначений аеродром Шайрат у провінції Хомс”, – зазначається в повідомленні.

Операція проводилась у відповідь на хімічну атаку уряду Сирії 4 квітня в містечку Хан-Шейхун, в результаті якої загинули та отримали поранення сотні невинних сирійців, у тому числі, жінки й діти.

Удар був проведений з використанням ракет Tomahawk Land Attack Missiles (TLAMs), запущених з есмінців USS Porter і USS Ross в східній частині Середземного моря. Загалом, було запущено 59 “Томагавків” по літаках на аеродромі, захищених ангарах для них, складах з нафтопродуктами та матеріально-технічним обладнанням, бункерах з боєприпасами, системам ППО і радарам.

“Як і завжди, США застосували надзвичайні заходи, щоб уникнути жертв серед цивільного населення, відповідно до закону про збройні конфлікти. Були реалізовані всі заходи, щоб здійснити цей удар з мінімальним ризиком для персоналу на аеродромі”, – наголосили в Пентагоні.

Зараз проводиться оцінка результатів удару.

Перші ознаки вказують на те, що цей удар серйозно пошкодив та зруйнував сирійські літаки, а також інфраструктуру та обладнання на аеродромі Шайрат, та зменшив здатність сирійського уряду застосовувати хімічну зброю. Застосування хімічної зброї проти невинних людей неприпустимо”, – наголошується в заяві Міністерства оборони США.

Нагадаємо, що раніше президент США Дональд Трамп заявив, що розглядає можливість військової відповіді на хімічну атаку в Сирії. Більше читайте тут: https://tsn.ua/svit/59-raket-ta-dva-esminci-stali-vidomi-detali-raketnogo-udaru-ssha-po-siriyi-909602.html

Залишити відповідь