Основные новости

Військова співпраця України та Туреччини вийшла на новий рівень

Супутникові технологіі, навігаційні системи для бойових кораблів, виготовлення ракетних двигунів та радарів, технології далекобійних балістичних і, навіть, крилатих ракет – ось неповний перелік сфер військової співпраці між Україною та Туреччиною, повідомляє турецьке агентство новин Al-Monitor. «Туреччина зацікавлена в супутникових технологіях України, дизельних двигунах, двигунах для балістичних ракет, що працюють на твердому паливі, та крилатих ракетах» – пише агентство «The Military Feed» у Твіттері.

Україна є найближчим і найбільш активним партнером для Туреччини в військовій сфері. 14 березня прем’єр-міністр Гройсман підписав меморандум про взаєморозуміння з турецькою стороною про використання технологій українського танку 6ТД-3 для доопрацювання турецького танку «Алтай», повідомляють турецькі ЗМІ. Минулого року Україна та Туреччина започаткували співпрацю з виготовлення спільних сонарних систем, адже Україна має значний науково-дослідницький потенціал в цій сфері.

Фінансист Френк Келлі прокоментував у Твіттері: «Впевнений, Москва незадоволена – допомога від НАТО з “чорного ходу”?»

Для України нагальним є питання розбудови флоту, адже країна втратила більшість кораблів після незаконної анексії Криму Росією. Співпраця з Туреччиною в будівництві флоту становить альтернативу до раніше оголошених планів закупівлі кораблів на вторинному ринку. Під час візиту до Туреччини 19-22 квітня, командувач ВМС України віце-адмірал Ігор Воронченко відвідав суднобудівний завод Голчук, де виготовлялися корвети для турецьких ВМС, за повідомленнями турецьких ЗМІ.

Обидві країни прагнуть розвивати свій військовий потенціал, зміцнювати безпеку і розширювати присутність на світових ринках зброї.

Залишити відповідь