Основные новости

Унікальна спецоперація: по всій Україні йдуть обшуки і затримання

Правоохоронні органи проводять наймасштабнішу одночасну операцію на всій території України.

Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

За його словами, наразі проводяться 454 обшуки.

“На цей момент більше 1700 співробітників Нацполіції і близько 500 військових прокурорів проводять 454 обшуки на території 15 областей держави, відбувається одномоментне затримання низки осіб, які зараз у зв’язку з необхідністю їх доставки в суд для обрання запобіжного заходу, завдяки можливостям і сприянням МВС, Нацгвардії, будуть доставлятися авіатранспортом прямо сюди із врученням підозр і відправкою до Печерського суду для розгляду по суті наших клопотань про обрання запобіжного заходу – арешту”, – заявив Матіос.

Також він додав, що, слідчі дії стосуються злочинів економічного блоку екс-президента Віктора Януковича.

“24 травня минулого року генпрокурором економічний блок злочинів Януковича був переданий на розслідування військовій прокуратурі. Частина вже направлена до суду, а зараз відбувається операція щодо перших керівників і їх заступників усіх 15 обласних управлінь Міністерства доходів і зборів на той момент, так званих державних податкових адміністрацій, які мали пряме відношення до організації функціонування так званих податкових майданчиків, вони ж програмні підприємства, вони ж транзитери для податкових ям, у резуль таті чого держава недоотримала, а (фактично злочинна організація Януковича, Клименка і тих, хто досі перебував в Україні, змогла збагатитися за рахунок платників податків на доведену слідством суму 97 млрд грн”, – наголосив він.

Головний військовий прокурор наголосив і на масштабах операції.

“Це вперше в історії України одномоментне затримання такої кількості високопосадовців, які одночасно будуть відправлені в суд. Щойно надійшла інформація, що в одного з керівників Луганської колись податкової пана Антипова, він затриманий, не втік, виявлено 3,8 млн доларів, які були у нього просто в сумці”, – зазначив він.

Матіос перерахував тих, кого вже затримали правоохоронці.

“Наразі затримані 23 високопоставлених чиновники. Перераховую їх посади: колишній глава міндоходів у Дніпропетровській області, колишній начальник міндоходов, це обласні керівники, Луганська область, глава податкової АР Крим, кілька керівників фактично майже всіх районів Києва податкових інспекцій, вони за статусом фактично рівні податковим областей, заступники Полтавської податкової адміністрації, заступник начальника Міністерства доходів і зборів у Харківській області, начальники податкової Полтави, начальник управління Державної податкової адміністрації в Харківській області Роздайбеда, глава державної податкової адміністрації ще один у Харківській області генерал-лейтенант Денисюк. Обшуки також проводяться відносно керівництва податкових адміністрацій інших областей, зокрема Одеси. Фактично за місцем знаходження всіх податкових майданчиків, куди заганяли підприємства реального сектора економіки”, – наголосив він.

Крім того, Матіос наголосив, що це тільки початок.

“Це тільки перша хвиля затримань за цим провадженням. Ми плануємо залучити до відповідальності працівників органів прокуратури, працівників органів СБУ й працівників державних податкових адміністрацій. Без цього триєдиного спруту в державі не почалася б війна, тому що грабіж держави на такі мільярди гривень внаслідок тотального збагачення людей, які досі перебували в країні”, – наголосив Матіос.

Також він ще раз наголосив на важливості затримання “наглядача” за бізнесом українського олігарха Сергія Курченка генерал-лейтенанта Денисюка.

“Зараз вертоліт привезе чинного начальника служби безпеки і того ж наглядача за всім бізнесом Курченка генерал-лейтенанта Денисюка”, – додав Матіос.

Залишити відповідь