Авторские статьи

За підтримки НАТО: Україна готується відбивати атаки Росії з моря

Військово-морські сили України спільно з експертами НАТО розробляють план протидії можливій російській агресії з моря.

У Збройних силах України не виключають імовірності військового нападу Росії з Чорного моря. Українські міста Одеса, Миколаїв, Очаків є потенційно уразливими, каже заступник начальника штабу Військово-морських сил (ВМС) України Андрій Риженко. За його словами, Росія в окупованому Криму нині активно проводить морські навчання, маневри. “Ми спостерігаємо активність. Це навчання, які проводить Росія за сценарієм, як було з захопленням в Криму, вони опановують морський простір, підходять близько до українських територіальних вод, концентрують сили, проводять підготовку”.

Офіцер вказує на те, що, анексувавши у 2014 році Крим, Росія отримала лише територіальну перевагу, однак і досі зацікавлена у людських ресурсах, приморській індустрії та запасах газу на українському шельфі Чорного моря

У штабі ВМС України розповідають, що вже готують спільно з експертами НАТО план протидії ймовірній російській агресії з моря. За словами Андрія Риженка, нині розроблена стратегія реформування ВМС України за стандартами НАТО, яка включає зміну системи управління зі значним зменшенням чисельності працівників штабу. Розроблено систему підготовки та проведення морських операцій, а також ведення спостережень у Чорному морі. Також ВМС України значно наростили війська берегової оборони. “Морська піхота – це 65 відсотків Військово-морських сил. За три роки ми створили фактично дивізію берегової оборони. Якщо в Криму у нас було лише дві сотні морських піхотинців, то зараз – більше шести тисяч”, – зауважує Андрій Риженко. Окрім цього, основним напрямком реформи є розвиток надводних сил, зокрема, створення “москітного флоту” – швидких, маневрених катерів, які здатні діяти у ближній морській зоні, знищувати надводні кораблі та підводні човни, охороняти важливі об’єкти морської інфраструктури та порти. Нині командування ВМС України шукає можливості закупівлі таких катерів. Для цього в бюджеті на 2017 рік передбачено більше двох мільярдів гривень.

Залишити відповідь