Основные новости

Латвія купує у Данії американські протиповітряні ракети Stinger

На тлі військового конфлікту в Україні Латвія купує у Данії протиповітряні ракети американського виробництва Stinger. У Ризі сподіваються, що ракети підвищать обороноздатність країни.

Латвія підписала зі збройними силами Данії договір про купівлю ракет протиповітряної оборони Stinger, повідомив в понеділок, 21 серпня, в інтерв’ю латвійському телебаченню міністр оборони країни Раймондс Бергманіс. За його словами, угода вкрай важлива для збройних сил країни. “У разі потреби ми зможемо ефективніше захищати нашу країну”, – зазначив міністр. Суму угоди та кількість куплених ракет він розкривати не став, відзначивши, що купується “достатня кількість зброї”.

Після анексії Криму та початку військового протистояння на Сході України у Латвії, як і її країнах-сусідках Литві та Естонії, ширяться побоювання щодо можливої агресії з боку Росії. Усі три країни Балтії є членами НАТО, який від початку українського конфлікту відправив до цих країн та Польщі загалом близько тисячі військових, які дислокуються там на ротаційній основі.

Ракети Stinger мають довжину півтора метри і важать близько десяти кілограмів. Вони, залежно від типу можуть атакувати цілі на висоті від 180 метрів до 3,8 кілометрів і на відстані до 4,5 кілометрів. Для їхнього запуску достатньо однієї людини.

Залишити відповідь