Украина НАТО

Канада та Британія спільно тренуватимуть українських військових

З наступного року Канада та Великобританія розпочнуть спільний навчальний курс для українських військових.

Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо після зустрічі із главою уряду Великобританії Терезою Мей, передає кореспондент Укрінформу.

«Радий оголосити, що ми поглибимо нашу співпрацю у галузі безпеки та оборони у Східній Європі, протистоячи там російській агресії. Ми погодилися вжити конкретних заходів для вдосконалення нашої оборонної співпраці та сумісництва за допомогою нової тренувальної програми для Збройних сил України, старт якій буде даний на початку наступного року», – сказав Трюдо.

За його словами, ця програма дозволить усім її учасникам покращити навички ведення сучасного бою.

«Для Великобританії це стане першою спільною тренувальною програмою із іншою державою. Вона міститиме спільне заняття розвідкою, протиснайперські дії та навчання військової поліції», – зазначив прем’єр-міністр Канади.

Він додав, що Канада та Великобританія «працюють над підтримкою заснованого на правилах світового економічного порядку» і стоять пліч-о-пліч в «дотриманні міжнародних норм, що визначають нашу безпеку».

«Наступного місяця ми проведемо спільні канадсько-британські військові навчання у Латвії, що пройдуть в рамках бойових груп НАТО у Східній Європі», – зазначив глава уряду Канади.

У офісі Трюдо також уточнили, що Оттава та Лондон «продовжуватимуть своє партнерство в Україні у підтримці реформ та розбудові інституційного потенціалу».

Нагадаємо: під час саміту НАТО у 2016-ому Канада погодилася надіслати свої війська разом із технікою до Латвії та очолити багатонаціональний батальйон, який перебуватиме у Прибалтиці з метою стримування можливої російської агресії. По батальйону виділили також США, Німеччина та Великобританія, які розгорнули свої війська у інших прикордонних із Росією державах-членах Північноатлантичного альянсу.

Також на початку березня уряд Канади оголосив про своє рішення на два роки, до 31 березня 2019 року, продовжити військову тренувальну місію UNIFIER в Україні. У рамках цієї операції близько 200 канадських військових інструкторів із позаминулого року проводять заняття з українськими військовослужбовцями.

Залишити відповідь