Основные новости

П’ять країн підписали меморандум щодо розслідування катастрофи MH17

П’ять країн-учасниць Спільної робочої групи з розслідування трагедії рейсу МН17 підписали Меморандум, який сприятиме створенню трибуналу для покарання винних у загибелі 298 пасажирів.

«Ми зробили ще один крок до досягнення справедливості для тих, хто загинув, коли 17 липня 2014 р. пасажирський літак авіакомпанії Malaysia Airlines MН17 був знищений над східною Україною», – заявила міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп.

Меморандум про взаєморозуміння щодо підтримки кримінального переслідування винних у збитті літака рейсу МН17 підписали очільники зовнішньополітичних відомств з Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України, які преребувають у Нью-Йорку на засіданні Генасамблеї ООН.

За словами Джулі Бішоп, Меморандум підтверджує цілковиту підтримку країною створення спеціального трибуналу під юрисдикцією Нідерландів, анонсованого 5 липня 2017 року.

«Уряд Австралії повною мірою довіряє якості, неупередженості та цілісності правової системи Нідерландів та високо оцінює лідерство уряду Нідерландів у пошуках справедливості для MH17. Ми закликаємо всі держави співпрацювати з розслідуванням загибелі 298 пасажирів та членів екіпажу, включаючи 38 людей, які називали Австралію домом», – сказала вона.

Міністр також нагадала, що Об’єднана слідча група (JIT) діє у відповідності з Резолюцією Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй 2166.

Залишити відповідь