Основные новости

Манафорт просував інтереси Кремля у США навіть після втечі Януковича — NYT

За інформацією Atlantic Council, котру опублікувало The New York Times, американський політтехнолог Пол Манафорт, який протягом десяти років працював на президента-втікача Януковича, був людиною Володимира Путіна у Вашингтоні

Політтехнолог Пол Манафорт, який певний час керував передвиборним штабом Дональда Трампа, за інформацією експерта аналітичного центру Atlantic Council Евелін Фаркас, представляв інтереси Кремля у Вашингтоні.

На думку Фаркас, котра була заступником помічника міністра оборони США з питань України, РФ та Євразії, Манафорт поїхав в Україну не для просування демократії або інтересів Західної Європи чи США. Більше того, за її словами, у США розуміють, що Янукович був людиною Путіна у Києві, а Манафорт працював над тим, що зберегти російський вплив на Україну.

«У контексті протистояння між демократією і автократією, потенційно незаконна діяльність Манафорта свідчить про те, що він остаточно зробив свій вибір… Ми поки що, одначе, не знаємо, якою мірою Манафорт був людиною Володимира Путіна у Вашингтоні. Це, можливо, також доведеться вирішити у суді в майбутньому», — зазначає Фаркас.

За її словами, Манафорт просував інтереси Москви у США навіть після втечі Януковича з Києва. Він працював на «Опозиційний блок», який став наступником Партії регіонів і продовжував проросійську, антинатівську та антиєвропейську політику.

The New York Times зазначає, що на з’їзді Республіканської партії у липні 2016 року Манафорт виступав за те, щоб прибрати із політичної програми політсили заклик до надання летальної зброї Україні. Тепер у програмі партії замість допомоги Україні «летальним озброєнням» присутнє «надання належної допомоги».

Як відомо, останнім проектом Манафорта в Україні була робота по створенню «Опозиційного блоку».

Нагадаємо, 30 жовтня проти Манафорта і його бізнес-партнера Ріка Гейтса висунули звинувачення в рамках розслідування щодо ймовірного втручання Росії у вибори президента США 2016 року. Манафорту пред’явили 12 пунктів звинувачення, серед яких змова проти США, відмивання коштів, лжесвідчення, несплата податків, виведення коштів в офшори.

Пізніше в ЗМІ повідомили, що Манафорту може загрожувати до 80 років в’язниці. Гейтсу — до 70 років ув’язнення.

Залишити відповідь