Основные новости

Мадрид розповів про докази втручання РФ у ситуацію з Каталонією

Міністри оборони і закордонних справ Іспанії заявили про втручання груп з РФ в ході референдуму про незалежність Каталонії з метою дестабілізації в країні.

За словами міністрів, вони мають у своєму розпорядженні докази того, що державні і приватні групи на території Росії, а також Венесуели в рамках масштабної кампанії використовували Twitter, Facebook та інші соціальні мережі і сайти, щоб просувати сепаратистські ідеї і впливати на громадську думку напередодні референдуму, повідомляє DW.

Глава МЗС Іспанії Альфонсо Дастіс розповів, що іспанська влада виявила в соцмережах фейкові профілі, половина яких обслуговувалася з Росії, а 30% – з Венесуели. За його словами, ці акаунти були створені для поширення інформації, яка перебільшувала переваги відділення Каталонії від Іспанії. Дастіс заявив, що підняв цю тему в діалозі з Кремлем.

Міністр оборони Іспанії Марія Долорес де Коспедаль підкреслила, що групи, про які йде мова, намагаються домогтися нестабільності в Європі, і що обов’язок іспанців – надати розголосу цій інформації.

1 жовтня в Каталонії пройшов невизнаний Іспанією і Євросоюзом референдум про незалежність регіону. Каталонська влада заявила, що за відділення проголосувало 90,18%, проти – 7,83% при явці 43,03%.

27 жовтня парламент Каталонії оголосив про незалежність від Іспанії, незважаючи на протест з боку офіційного Мадрида.

У відповідь на це Верхня палата парламенту Іспанії підтримала скасування повноважень автономного уряду Каталонії, а Кабінет міністрів Іспанії ухвалив рішення розпустити парламент і уряд Каталонії.

Залишити відповідь