Авторские статьи

СБУ зібрала доказову базу злочинів окупаційної влади в Криму для Міжнародного кримінального суду

Головне управління СБ України в АР Крим
#СБУ зібрала доказову базу злочинів окупаційної влади в Криму для Міжнародного кримінального суду

Співробітники Головного управління СБ України в АР Крим спільно з Нацполіцією, під процесуальним керівництвом кримської прокуратури зібрали ґрунтовну доказову базу щодо порушення прав людини, законів та звичаїв війни, що відбуваються на тимчасово анексованій території України – Автономній Республіці Крим.
Під час досудового розслідування співробітники спецслужби задокументували всі виявлені обставини порушення основоположних прав та свобод людини, жорстокого поводження з цивільним населенням, порушення законів і звичаїв ведення війни, міжнародних угод та конвенцій. Було виявлено також обставини дискримінації за етнічними, релігійними ознаками та інші порушення прав громадян України, які перебувають в анексованому Криму.

Правоохоронці встановили, що представники так званих «Державної Ради Республіки Крим», «Ради міністрів Республіки Крим» та інших незаконно створених країною-агресором окупаційних органів влади також незаконно захопили та привласнили будівлі, споруди, земельні ділянки, автотранспортні засоби, інше рухоме та нерухоме майно, товарно-матеріальні цінності тощо. Вони нібито прийняли рішення про так звану націоналізацію майна, що належало Україні.

Слідчим підрозділом ГУ СБУ в АР Крим було отримано санкції суду на арешт незаконно привласненого майна, яке до анексії Криму перебувало на балансі державних органів України.

За матеріалами, зібраними Службою безпеки України, прокуратура підготувала перше інформаційне повідомлення, яке буде скеровано до Міжнародного кримінального суду.

Головне управління СБУ в АР Крим продовжує збирати інформацію про факти порушення прав людини та правил ведення війни. Якщо Вам стали відомі обставини порушень прав громадян України, які перебувають на тимчасово окупованій території, їх дискримінації за етнічними, релігійними ознаками тощо, звертайтесь на гарячу лінію СБУ (тел: 0 800 501 482, ел.пошта: callcenter@ssu.gov.ua) або до Головного управління СБУ в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон) за телефоном: (0552) 49-67-72 чи на сторінці Головного управління в Facebook: @sbu.crimea.

Прес-центр ГУ СБУ в АР Крим

Залишити відповідь