Основные новости

Саміт “Східного партнерства” – відносини зі східними сусідами мають для ЄС велике значення

На саміті “Східного партнерства” мають сформулювати ключові завдання до 2020 року, котрі, можуть покращити життя громадян України, Грузії, Молдови, Білорусі, Азербайджану та Вірменії.

П’ятий саміт “Східного партнерства” розпочався у п’ятницю, 24 листопада, у Брюсселі. Канцлерка ФРН Анґела Меркель (Angela Merkel) після прибуття на саміт зазначила, що відносини ЄС зі східними сусідами мають велике значення.

Вона також додала, що планує цього дня обговорити на зустрічі з президентом України Петром Порошенком конфлікт України з Росією. “Я буду особливо з президентом Порошенком говорити про конфлікт України з Росією, щоб побачити, чи можливо в цьому дуже важкому конфлікті зробити невеликі кроки вперед”, – передає кореспондент DW у Брюсселі.

Британська прем’єр-міністерка Тереза Мей після прибуття на саміт наголосила на важливості розпізнавання загроз. “Ми повинні бути пильними щодо дій країн, які є ворожими, таких, як Росія, які ставлять під загрозу потенційне зростання Східного партнерства, та які намагаються зруйнувати нашу колективну силу”. Вона також зазначила, що очікує поновлення відданості європейських країн спільній роботі для вирішення проблем у сферах безпеки та розвитку.

Гучних політичних оголошень на саміті не очікується, крім підписання угоди про всеосяжне та розширене партнерство з Вірменією, передає кореспондент DW з Брюсселя. Мета нинішнього саміту – підбити підсумки останніх років після попереднього саміту “Східного партнерства”, який відбувся у травні 2015 року в Ризі, та скласти плани на майбутнє.

Основним підсумком саміту має стати визначення 20 ключових завдань Євросоюзу до 2020 року. Мета – досягти відчутних результатів для громадян країн “Східного партнерства” – України, Грузії, Молдови, Білорусі, Азербайджану та Вірменії, розповіли джерела DW у Брюсселі.

“Східне партнерство” має на меті посилення економіки, державного управління, транспортної інфраструктури, мобільності суспільств цих країн. На саміті планують сформулювати кілька завдань для кожної з цих сфер.

Розширення ЄС – не тема на саміті

Питання розширення ЄС на саміті не розглядатимуть, заявив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. “Темою сьогодні (сьогоднішнього саміту. – Ред.) не є розширення, не є вступ України. Ми розвиваємо наші відносини з Україною найкращим можливим чином. Я не є щасливим з приводу всього розвитку, але більша частина розвитку рухається у правильному напрямку”, – зазначив він. Юнкер також додав, що очікує, що відносини ЄС зі східними сусідами зміцняться.

Саміт ЄС – “Східне партнерство” уперше відбувається в бельгійській столиці. В Євросоюзі наголосили, що місце проведення – сигнал, який “чітко демонструє відданість усього ЄС “Східному партнерству”.

Ініціатива ЄС “Східне партнерство” почалася у 2009 році з метою поглибити політичні та економічні зв’язки України, Грузії, Молдови, Білорусі, Азербайджану та Вірменії з ЄС.

Залишити відповідь