Основные новости

Грибаускайте підписала “закон Магнітського” про санкції щодо росіян

Президент Литви Даля Грибаускайте підписала закон про санкції проти іноземців-порушників прав людини чи корупціонерів, який неформально назвали литовською версією “акту Магнітського”
Закон забороняє в’їзд до Литви іноземцям, пов’язаним із порушеннями прав людини, корупцією і відмиванням грошей, повідомляє “Радіо Свобода”.

Закон почне діяти 1 січня 2018 року. Парламент Литви ухвалив закон 16 листопада.

Поки що в литовському так званому списку Магнітського 44 прізвища. Серед них очільник Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін, заступник голови Слідчого комітету при МВС, який керував справою Магнітського генерал-майор Олег Логунов; судді, що ухвалили рішення у справі Магнітського, – Олена Сташина, Олексій Криворучко, Світлана Ухнальова, Сергій Підопригоров; керівництво Московської податкової інспекції та інші чиновники.

Цей перелік не вичерпний і може змінюватися. Закон також передбачає можливість не оприлюднювати імена осіб, яких він буде стосуватися.

За словами Грибаускайте, ухвалюючи цей закон, Литва разом з іншими міжнародними співтовариствами говорить “ні” порушенням прав людини, “брудним” грошам і порушенням законів.

Литва стала вже п’ятою державою, що ухвалила власний варіант “закону Магнітського”.

Залишити відповідь