Основные новости

Велика Британія закликала світ підтримати український проект резолюції ООН

Перед голосуванням на Радбезі ООН за українським проектом резолюції влада Британії закликала міжнародне співтовариство підтримати ініціативу Києва.

Влада Великої Британії закликала міжнародне співтовариство підтримати український проект резолюції ООН. Про це повідомляє МЗС Великобританії на своїй сторінці у Twitter.

“Росія продовжує незаконно окупувати Крим і порушувати права людини. Ми закликаємо міжнародне співтовариство діяти і підтримати сьогодні проект резолюції ООН. Крим – це Україна”, – йдеться у повідмоленні.

Своєю чергою посольство країни в Києві підтвердило позицію головного офісу британського МЗС, наголосивши на необхідності “тримати курс на підтримку України”.

Нагадаємо, проект оновленої резолюції щодо прав людини в Криму був внесений 31 жовтня 2017 року. 14 листопада Третій комітет 72-ї сесії ГА ООН схвалив цей проект резолюції. Документ, зокрема, підтверджує, що між Україною і Росією існує міжнародний збройний конфлікт, засуджує ретроактивне застосування РФ власних законів на окупованій території, а також примусове переведення громадян України в російське громадянство.

Проект резолюції містить вимогу до Росії виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод громадян України на півострові; закликає російську окупаційну владу забезпечити освітній процес українською та кримськотатарською мовами. Водночас у ньому засуджується відсутність доступу до Криму для Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, незважаючи на відповідний мандат Місії, а також міститься прохання підготувати другий тематичний звіт щодо Криму до кінця 72 сесії ГА ООН (вересень 2018 р.) та інформувати 37 сесію РПЛ ООН щодо ситуації з правами людини в Криму (березень 2018 р.).

Крім того, у документі відзначаються позитивні рішення України в контексті спрощення процедур для безперешкодного доступу до Криму журналістів та правозахисників, а також підтримка Україною ЗМІ та НУО, які були змушені залишити тимчасово окуповану українську територію.

У документі також міститься прохання до Генерального секретаря ООН координувати дії структур ООН з метою забезпечення імплементації положень цієї резолюції.

Залишити відповідь