Основные новости

Тіллерсон: Ми не маємо ілюзій щодо російського режиму

Без мирного врегулювання ситуації в Україні відносини з Росією не можуть бути такими, як зазвичай, наголошує держсекретар США Рекс Тіллерсон.

Сполучені Штати Америки готові продовжувати співпрацю з Росією у тих в аспектах, в яких інтереси двох країн збігаються, однак до вирішення проблеми України нормалізація відносин між двома країнами неможлива. Про це пише держсекретар США Рекс Тіллерсон у своїй статті для New York Times, опублікованій в середу, 27 грудня.

“Що стосується Росії, то ми не маємо ілюзій щодо режиму, з яким маємо справу. Сьогодні у США погані відносини з Росією, яка в останнє десятиліття вторглася у сусідні країни – Грузію і Україну, підриває суверенітет західних держав, втручаючись у вибори у нас і в інших державах (…) Без мирного врегулювання ситуації в Україні, що має починатися з виконання Росією мінських угод, відносини з Росією не можуть бути такими, як зазвичай”, – наголосив дипломат. Він також зазначив, що призначення Курта Волкера спецпредставником США в Україні “підтверджує нашу прихильність відновленню суверенітету і територіальної цілісності України”.

“Ми стоїмо на сторожі супроти російської агресії, але ми визнаємо необхідність спільної роботи з Росією там, де наші спільні інтереси перетинаються”, – йдеться в статті держсекретаря. Він зазначив, що “це ніде не проявляється настільки очевидно, як у Сирії”. За словами Тіллерсона, Росія підтвердила прихильність до сирійських переговорів у Женеві, “ми очікуємо, що Росія продовжуватимеме цю лінію”. “Упевнений, що успішне завершення цих переговорів перетворить Сирію на країну, вільну від Башара Асада та його сім’ї”, – заявив Тіллерсон у своєму матеріалі.

Залишити відповідь