Основные новости

У МОЛДОВІ УХВАЛИЛИ ЗАКОН, ЩО ЗАБОРОНЯЄ РЕТРАНСЛЯЦІЮ РОСІЙСЬКИХ НОВИН

Згідно з законом, новини, які транслюють молдавські теле – та радіомовники, можуть бути зроблені тільки в країнах ЄС, США, Канаді та країнах, які ратифікували конвенцію про транскордонне телебачення

Спікер парламенту Молдови Андріан Канду замість Ігоря Додона підписав закон, що забороняє ретрансляцію в Молдові російських новин та інформаційно-аналітичних програм.

“Проект поправок до Кодексу про телебачення і радіо, які забороняють російські новини та інформаційно-аналітичні програми на телебаченні і радіо, парламент ухвалив 7 грудня відразу в двох читаннях”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що згідно зі змінами, які запропонували демократи, новини, що їх транслюють молдавські теле – та радіомовники, можуть бути зроблені тільки в країнах ЄС, США, Канаді та країнах, які ратифікували конвенцію про транскордонне телебачення (Росія її не ратифікувала).

20 грудня Додон повернув законопроект до парламенту на перегляд, а 22 грудня парламент прийняв його повторно без змін. Президент і після цього відмовився підписати закон, пославшись на “вищі інтереси народу”, і звернувся до КС з проханням розглянути його конституційність.

5 січня КС постановив, що підписати законопроект, який забороняє ретрансляцію в Молдові російських новин та інформаційно-аналітичних програм, замість Ігоря Додона можуть спікер парламенту Андріан Канду або прем’єр Павло Філіп. Таке рішення суд ухвалив після того, як Додон двічі відмовився підписати законопроект.

Залишити відповідь