Украина и ЕС

З 1 лютого Україна набуває статусу повноправної країни-учасниці Конвенції пан-євро-середземноморські преференційні правила походження

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

З 1 лютого Україна набуває статусу повноправної країни-учасниці Конвенції пан-євро-середземноморські преференційні правила походження. А Степан Кубів та Nataliya Mykolska сьогодні проведуть зустріч з головами дипломатичних представництв сторін-учасниць конвенції щодо подальшого поглиблення торговельних зв’язків.

У чому особливості Конвенції Пан-Євро-Мед? Вона дозволяє країнам-учасницям торгувати між собою використовуючи преференційний режим походження товарів. Тобто сировина, яка має статус походження з країни А, не втрачає його після обробки у будь-якій іншій країні Б.

На практиці це означає, що українські виробники зможуть закуповувати сировину і комплектуючі в країнах-учасницях Пан-Євро-Мед, а готову продукцію експортувати до, наприклад, ЄС як українську, зберігаючи за собою право на знижені або взагалі нульові митні ставки.

За нашими підрахунками, найбільш перспективні сектори економіки для застосування положень конвенції – машинобудування, виробництво автомобільних комплектуючих, харчова промисловість і текстиль.

Україна вже зараз активно співпрацює з країнами Пан-Євро-Мед. За підсумками 11 місяців 2017 року, експорт до країн-учасниць Конвенції склав майже 60% всього експорту нашої держави (58,9%). З них 40,3% – до країн Європейського Союзу, 5,6% – до Туреччини, 4,2% – до Єгипту.

Загалом, у топ-15 найбільших країн-партнерів у експорті товарів з України входять 7 країн-учасниць Пан-Євро-Мед (ЄС, Туреччина, Єгипет, Молдова, Ізраїль, Алжир, Грузія).

Більше про приєднання України до Пан-Євро-Мед шукайте в презентації: http://bit.ly/2GxrNT1

Залишити відповідь