Украина НАТО

В ОДЕСІ РОЗПОЧАЛАСЯ ГОЛОВНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ПЛАНУВАННЯ УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКОГО НАВЧАННЯ “СІ БРИЗ-2018”

ВМС ЗС України
В ОДЕСІ РОЗПОЧАЛАСЯ ГОЛОВНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ПЛАНУВАННЯ УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКОГО НАВЧАННЯ “СІ БРИЗ-2018”
В Одесі сьогодні, 26 лютого, розпочалася головна конференція з планування українсько-американського навчання “Сі Бриз-2018”. Основною метою заходу, який триватиме до 1 березня, буде остаточне опрацювання плану, узгодження сценарію і навчальних питань, визначення сил, засобів та формату проведення, рекогностування районів майбутнього навчання.
У конференції, окрім Військово-Морських Сил ЗС України та Сполучених Штатів Америки, беруть участь ще 14 країн – Болгарія, Велика Британія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Канада, Литва, Молдова, Норвегія, Румунія, Польща, Туреччина і Швеція, представники інших видів ЗС України та силових структур.
– Управління силами морського, повітряного та наземного компонентів багатонаціональним морським штабом безпосередньо з моря – такою буде особливість українсько-американського навчання “Сі Бриз-2018”, – зазначив керівник навчання від України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Особовий склад новоствореного Морського командування ВМС ЗС України у взаємодії зі своїми колегами пройде апробацію, отримає практичний досвід планування та управління операцією за стандартами НАТО, – додав він.
За словами контр-адмірала Олексія Неїжпапи, навчання серії “Сі Бриз”, яке проводилося до 2014 року, характеризувалося як навчання партнерів, якщо ж говорити про наступні роки, то це вже один із основних інструментів переходу українських ВМС на стандарти НАТО, підтримання миру та стабільності в Чорноморському регіоні.
Керівник навчання від Сполучених Штатів Америки капітан 1 рангу Майкл Віллігас наголосив, що розміщення штабу на кораблі управління ВМС США USS Mount Whitney, який базуватиметься у відкритому морі, надасть країнам-учасникам унікальну можливість відпрацювати сумісність дій в обмеженому просторі, поліпшити взаєморозуміння та досягти поставленої мети.

Прес-центр Командування
ЗС України.

Залишити відповідь