RussiaGate

Американський часопис Сhicago Tribune друкує статтю «Екстрадиція українського олігарха, яку постійно відкладають, можливо таки відбудеться»


Американський часопис Сhicago Tribune друкує статтю «Екстрадиція українського олігарха, яку постійно відкладають, можливо таки відбудеться».

Чиказьке видання пише, що довготривала сага щодо видання українського мільярдера-олігарха Дмитра Фірташа до США, а саме до судових чинників у Чикаго, може таки мати місце. Газета нагадує, що видання США Фірташа, який мав зв’язки з колишнім головою передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа – Полом Манафортом, вимагали судові органи у Чикаго ще з 2014 року за його підозрювану роль у корупції на міжнародному титановому ринку.

Фірташ, як пише американський часопис, «застряг» на 3 роки в Австрії, ведучи судову тяжбу проти його екстрадиції до Сполучених Штатів. Український олігарх також найняв собі «зіркову» команду адвокатів, до якої поміж решти, входять колишній федеральний прокурор США Ден Вебб, колишній адвокат президента США Білла Клінтона Ленні Дейвіс та колишній міністр національної безпеки США Майкл Чертофф.

Сhicago Tribune зазначає, що саме подібні «велики гармати» американської юриспруденції намагаються стати на заваді тому, аби Фірташ таки постав перед суддями у Чикаго.

Втім, у своєму листі до американського судді Ребекки Паллмеєр, Ден Вебб буквально минулого тижня повідомив, що екстрадиція Фірташа з Австрії до США може бути, зрештою, неминучою.

Газета нагадує, що рішення австрійської судової влади у справі видання Фірташа до США очікується вже у вівторок, і, у свою чергу, може безпосередньо призвести до швидкої екстрадиції українського мільярдера до Сполучених Штатів.

Вебб подав клопотання, аби суддя Паллмеєр розглянула ще раз справу Фірташа, перед тим, як його посадять на літак курсом на чиказький міжнародний аеропорт.

Часопис додає, що ця справа свого часу привернула увагу з причини зв’язків Фірташа з президентом Росії Путіним. Ще однією причиною неабиякої уваги до можливої екстрадиції Фірташа до США постають звинувачення, висунуті у США проти Пола Манафорта, у відмиванні коштів, отриманих від проросійського екс-президента України Віктора Януковича, який був близьким союзником, що Фірташа, то й Путіна.

Переклад твіту: «Екстрадиція українського олігарха, яку постійно відкладають, можливо таки відбудеться»:

R.M. Schneiderman

@RMSchneiderman
http://www.chicagotribune.com/news/chicagoinc/ct-met-dmitry-firtash-chicago-inc-20180316-story.html …

2:31 PM – Mar 17, 2018

On-again, off-again extradition of Ukranian oligarch on again — maybe
The on-again, off-again saga of billionaire Ukrainian oligarch Dmitry Firtash’s extradition to Chicago is back on again —maybe.

chicagotribune.com
See R.M. Schneiderman’s other Tweets

Залишити відповідь