Украина и США

Одеську митницю відвідали керівник американської урядової Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS)


У листопаді минулого року Одеську митницю відвідали керівник американської урядової Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) пан Джеймс Джонс та багаторічний координатор Програми пані Олена Вороніна. Говорили про надану технічну допомогу та подальшу співпрацю. Зокрема, про перспективи створення в митниці підрозділу з протидії тероризму та контрабандній діяльності (на зразок АТСЕТ Митно-прикордонної служби США). Такі підрозділи успішно працюють у 60-ти країнах світу.
А кілька днів тому закінчився семінар, на якому троє одеських митників із новоствореного управління протидії контрабанді (саме так називається український аналог АТСЕТ) збагатилися міжнародним досвідом щодо методів розслідування порушень, пов’язаних з розповсюдженням зброї масового ураження (ЗМУ).
Семінар проходив в Києві за підтримки Посольства США в Україні в рамках реалізації Програми EXBS.
Митники навчалися протидіяти зброї масового ураження разом з представниками Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони; РНБО, СБУ, Національної поліції України, ДФС, ДПСУ, ГПУ, Державної служби експортного контролю України та Київського інституту ядерних досліджень
Американські експерти Управління з розслідування порушень в сфері внутрішньої безпеки (HSI) ділилися досвідом ідентифікації товарів, пов’язаних із виготовленням ЗМУ та стратегії ведення розслідувань порушень, пов’язаних з розповсюдженням такої зброї, обговорювали можливості використання міжнародної правової бази з експортного контролю та важливість ролі митних органів в контролі за переміщенням стратегічних товарів.
Семінар став важливим етапом практичної реалізації на базі Одеської митниці пілотного проекту щодо створення українського аналогу АТСЕТ.

Залишити відповідь