Украина Реформы

Кабінет Міністрів України визначив новий механізм фінансової підтримки ветеранських організацій


Natalka Fedorovych

Якщо хтось вважає, що навіть в умовах Міністерства це було легко – він помиляється. Але, нарешті, ми це зробили! І навіть якщо результати нашої роботи зараз комусь будуть здаватися далекими від ідеалу, для мене особисто та для всієї нашої команди, ця подія – результат титанічних зусиль та важкої боротьби. І найголовніше для кожного з нас те, що нам все-таки вдалося нарешті зрушити заржавілу систему з мертвої точки!

14 лютого 2018 Кабінет Міністрів України визначив новий механізм фінансової підтримки ветеранських організацій, у якому було зазначено – відтепер кошти ГО-шкам виділятимуться лише на конкурсній основі. Ця Постанова для багатьох з нас ВЖЕ була результатом тривалої боротьби із системою дивного витрачання державних коштів, які наче пісок крізь пальці зникали у мережі численних але з незрозумілою метою заходів для обмеженого постійно повторювального кола осіб.

Ще більш складною та відповідальною справою стало питання визначення пріоритетів та напрямків для розподілу коштів на конкурсній основі. І тепер, можна сказати, що це завдання ми виконали! Виконали спільно з ветеранською спільною.

Що змінилося?
Став неможливим такий собі мєждусобочик – коли наперед визначені ГО маніпулюючи для усіх святими ветеранськими темами, – добивалися виділення немалої суми бюджетних коштів, ділили їх між собою на проведення заходів для “пошанування” самих себе. Держава отримувала заходи “для галочки” та “шкільний твір” на тему “куди ми витратили кошти”. І якщо ДО початку російської агресії це просто виглядало як “нецільове використання бюджетних коштів”, то з її початком це позбавляло можливості отримати фінансування тим, хто його справді потребував задля реальної допомоги ветеранам.

Що ми отримали?

Відтепер фінансування громадських організацій буде здійснюватись виключно за пріоритетами, які ми визначили спільно з представниками громадянського суспільства. А саме:

– Військово-патріотичне виховання молоді, що грунтується на героїзації подвигів борців за Незалежність України. Формування позитивного іміджу захисника України. Опис героїчних подій під час відсічи і стримування збройної агресії РФ у Донецький та Луганскій областях України.
– Розроблення та поширення успішних моделей сприяння у працевлаштуванні учасників АТО та запровадженні ними власної справи.
– Розроблення та поширення практичних моделей надання послуг із психологічної реабілітації учасникам АТО. Роз’яснення важливості проходження психологічної реабілітації та соціальної адаптації учасниками АТО та членами їхних сімей.
– Моніторинг реалізації прав і гарантій, передбачених законодавством ветеранам та членам їхніх сімей.
– Відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат, пов’язаних із захистом Незалежності, суверенітету та територіальної незалежності України. Вшанування пам’яті загиблих захисників України. Пошук, ексгумація та перепоховання останків загиблих.

Звичайно, це лише один крок до повної транспарентності у фінансуванні громадських організацій, але я щиро сподіваюся, що наразі у конфліктах навколо питань державного фінансування ветеранських організацій врешті можна буде поставити крапку.
Дякую кожному за Вашу позицію!
Віталій Кузьменко, Denis Podanchuk, Aleksandra Tarasova, Maksym Androsenko, Viktoria Gubska, Ольга Касьян, Andrey Grachov, Татьяна Скрипаченко, Roman Sinicyn, Дмитро Різниченко, Валерий Довженко валерий марченко, Вадим Свириденко, Kate Zhook

Залишити відповідь