Украина и мировые банки Украина Реформы

Про оновлення державних будівельних норм

Lev Partskhaladze
Традиційно ділюся з вами робочими подіями тижня, які відбувалися за участю Мінрегіон.

Про оновлення державних будівельних норм

✅ Цей тиждень був дуже продуктивний і результативний у роботі щодо оновлення ДБН. У середу на засіданні Уряду було прийнято 2 важливі постанови:

? щодо розширення застосування будівельних норм, гармонізованих з нормами ЄС, при проектуванні всіх об’єктів будівництва, у тому числі, об’єктів значного класу наслідків СС3. Це житлові будинки, дитсадки, школи, ТРЦ, лікарні та інші об’єкти, які тепер зможуть будуватися з використанням нових європейських технологій та рішень;

? щодо додаткової оптимізації строків опрацювання ДБН на 30 днів. Якщо раніше перегляд і оновлення ДБН займали близько 1 року, то завдяки цим і минулорічним змінам, які ми ініціювали у @Мінрегіон і які підтримав Уряд, процедури в цілому скоротилися на 90 днів.

Вдячний прем’єру Volodymyr Groysman за цю підтримку, а також міжнародним експертам Офіс ефективного регулювання та International Development Law Organization – IDLO та усій команді Мінрегіону за плідну роботу над цими змінами.

✅ До речі, цього тижня також відбулась нарада щодо оновлення ДБН у Володимира Гройсмана за участі віце-прем’єр-міністра – міністра Геннадій Зубко, віце-прем’єр-міністра Володимир Кістіон, міністра інфраструктури Volodymyr Omelyan, профільних фахівців та експертів, де прем’єр знову ж таки наголошував на нагальній необхідності осучаснення ДБН та прискорення усіх погоджувальних процесів щодо їх оновлення. Так, на початку квітня плануємо затвердити важливі ДБН щодо планування та забудови територій та дошкільних навчальних закладів. Які зміни пропонуються? Наприклад, введення обмежувальних ліній, зокрема, «блакитні лінії» для обмеження висотності, «зелені лінії» – обмеження забудови зелених, ландшафтних та рекреаційних зон, «жовті лінії» – межі максимального розповсюдження завалів забудови у разі її руйнування та можливих надзвичайних ситуацій, а також заборона парковок у житлових дворах, можливість за потреби вбудовувати дитсадки у житлові будинки та багато інших змін.

✅ Ми прискорюємо роботу над опрацюванням й інших проектів ДБН, щоб мати змогу їх затвердити вже всередині цього року. Щотижнево проводимо робочі засідання з розробниками ДБН, науково-дослідними інститутами, фахівцями і експертами, на яких обговорюємо стан справ по кожному ДБН, вирішуємо проблемні питання.

Про роботу над пріоритетними проектами регіонального розвитку

☑Цього тижня Геннадій Зубко проводив відеонараду з регіональними центрами розвитку місцевого самоврядування у офісі ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, на якій я презентував типові проекти будівництва сучасних медамбулаторій для створення спроможних мереж первинної меддопомоги у сільській місцевості. Це будуть сучасні енергоефективні будівлі з житлом для лікаря або без, де будь-який громадянин зможе отримати доступні та якісні медичні послуги. Так, є вже розроблений алгоритм поетапності реалізації проекту на місцях і детальний план будівництва. Спочатку регіони повинні сформувати, погодити в Міністерство охорони здоров’я України і затвердити спроможні мережі, потім підготовчі етапи, розроблення та затвердження проектно-кошторисної документації та етап будівництва і закупівлі обладнання.

Зараз іде процес погодження проектів планів спроможних мереж у МОЗ. Вже розглянуто проекти мереж у 8-ми областях. Щотижня на координаційній нараді щодо розвитку сільської медицини, яку проводить Геннадій Зубко розглядаються результати роботи в цьому напрямку.

☑ Також цього тижня відбулася важлива нарада щодо створення сімейних будинків для дітей-сиріт під головуванням Геннадій Зубко за участю Марини Порошенко та колег з Міністерство соціальної політики України та UNICEF Ukraine. Обговорювали стандарти щодо їх будівництва на місцях та мотивацію для регіонів будувати нові заклади. Сьогодні у більшості випадків ремонт старих приміщень обходиться дорожче, ніж нове будівництво. Тому, маю надію, що регіони також це розуміють і робитимуть акцент на цьому. 6000 дітей-сиріт в Україні досі проживають у жахливих умовах інтернатів, позбавлені батьківського піклування. Для вирішення цієї проблеми потрібно збудувати 600 нових сімейних будинків нового типу.

☑ Сьогодні на зустрічі з директором IDLO Україна Levan Duchidze, а також колегами з офісу OTI/USAID Бенжаміном Лонгом, Майком Стівейтером та Наталією Бєляєвою обговорювали розбудову мережі сучасних центрів надання адмінпослуг (#ЦНАП) в Україні. За підтримки IDLO вже реалізовано проекти сучасних ЦНАП у Донецькій, Луганській та Харківській областях. Зараз важливе питання – реалізація подібних центрів у Херсонській області, зокрема, у місті Каланчак, який знаходиться близько до адмінкордону з Кримом. Також експерти IDLO розробили власну онлайн-платформу підтримки персоналу ЦНАП, яку плануємо доповнити і розповсюдити на всі центри в Україні. Роботи багато, будемо разом плідно над цим працювати!

☑ Відбулось засідання робочої групи з проведення огляду видатків бюджету щодо реалізації проектів, які фінансуються з Держфонду регіонального розвитку (ДФРР). Обговорили ефективне використання коштів ДФРР протягом 2015-2017 року. Нагадаю, у цьому році у фонді закладено 6 млрд грн на реалізацію важливих проектів у регіонах. Пріоритетні напрямки: створення сучасних медамбулаторій, будівництво та реконструкція дитсадків, шкіл, створення НОП у школах, будівництво сучасних ЦНАПів та центрів безпеки.

Що ще відбулося цікавого?

? відбулася робоча нарада щодо реконструкції застарілого житлового фонду. Фахівці Діпромісторозробили першу редакцію нового законопроекту, яка зараз розміщена на сайті інституту. У найближчий час плануємо провести масштабне обговорення питання застарілого житла, обов’язково за активної участі експертів та громадськості, щоб обговорити всі проблеми, які існують і які треба вирішити новим документом. Найголовніше, що повинен враховувати майбутній закон – інтереси громадян-жителів таких будинків, тому всі ключові моменти мають спільно обговорюватися.

? спілкувалися з представниками Європейського Інвестиційного Банку (ЄІБ) щодо впровадження Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Цього тижня обговорювали технічні моменти, як можна пришвидшити та вдосконалити роботу з реалізації проектів в рамках цієї програми. Вдячний ЄІБ за постійну підтримку та плідну співпрацю!

? Геннадій Зубко провів розширену апаратну нараду з підрозділами Міністерства, на якій підбивали підсумки роботи за І квартал. Зараз вносимо відповідні уточнення до нашого Стратплану. Деякі з завдань, які ставились на виконання, наприклад, у 2-му або 4 кварталі, будблок Мінрегіону вже виконав. І надалі плануємо працювати в такому ж дусі – виконувати можливі цілі на випередження та додавати нові завдання, які також можна виконати раніше. Часу розслаблятися нема!

Бажаю всім гарних вихідних!

– с Геннадій Зубко, Олексій Гончарук (Oleksiy Honcharuk), Елена Шуляк, Офіс ефективного регулювання, Надія Бондарчук, Віталій Грусевич, Конфедерація будівельників України, Міністерство охорони здоров’я України, Уляна Супрун, Pavlo Kovtonyuk, Тарас Лилик

Залишити відповідь