Украина Реформы

Реформа митної службиРазом з представниками Міжнародної організації з міграції (МОМ), EUBAM, Митної служби та Генерального інспекторату прикордонної поліції Молдови і Південного регіонального управління ДПСУ обговорювали проектну документацію щодо облаштування пунктів пропуску «Рені-Джурджулешти» та «Кучурган-Первомайськ». Зокрема, йшлося про ремонт приміщень, розміщення смуг руху, оснащення меблями, серверами, обладнанням для зважування та інспектування.
Зустріч проходила в рамках нещодавно розпочатого проекту «Удосконалення інтегрованого управління кордонами на українсько-молдовському кордоні».
Це один із проектів, що фінансується ЄС та впроваджується МОМ у тісній співпраці з Державною фіскальною службою України.
Завдяки його реалізації, процедури перетину кордону в міжнародних пунктах пропуску на кордоні з Молдовою «Маяки-Паланка-Удобне», «Рені-Джурджулешти» та «Кучурган-Первомайськ», де запроваджено спільний контроль, будуть адаптовані до кращих практик ЄС.
Ефективність формату спільного контролю доводить міжнародний досвід, а про зручність та швидкість проходження прикордонно-митних процедур свідчать приємно вражені громадяни, які перетинають кордон у цих пунктах пропуску.
Активно зростаюча мобільність переміщення людей та товарів вимагає забезпечення розумного балансу між відкритістю та зручністю, з одного боку, та захищеністю й контрольованістю кордонів – з іншого.
Саме у відповідь на цей виклик Європейська Комісія розробила концепцію Інтегрованого управління кордонами. Вона є не лише ключовим елементом стратегії управління кордонами ЄС, але й засадничим принципом програм МОМ із управління міграцією та кордонами.
З огляду на успішний досвід МОМ та зацікавленість учасників проекту у його своєчасному завершенні, є всі підстави сподіватися, що розбудовані у визначені терміни пункти пропуску будуть відповідати не тільки засадничим принципам програм МОМ, а й очікуванням громадян, бізнес-операторів та вантажоперевізників.

Залишити відповідь