Украина Реформы

Уряд ухвалив важливі постанови, які допоможуть МОЗ та всій країні продовжувати трансформувати систему охорони здоров’я

Уляна Супрун

#медреформібути! Сьогодні Уряд ухвалив важливі постанови, які допоможуть МОЗ та всій країні продовжувати трансформувати систему охорони здоров’я.

Коротко про головне:

– визначено тарифи для оплати послуг за кожного пацієнта на первинці
– затверджено механізм укладання договорів закладів первинки з НСЗУ
– ухвалено гарантії надання медичних послуг іноземцям та людям, що не мають українського громадянства
– визначено, як функціонуватиме електронна система охорони здоров’я

Що нам дають ці рішення?

Перше – встановлено механізм обрахунку тарифів за кожного пацієнта. У різний вік ми потребуємо більше уваги від своїх лікарів. Зрозуміло, що доросла людина зазвичай менше потребує відвідувати свого лікаря, ніж дитина чи людина літнього віку, тому держава оплачуватиме їхнє обслуговування на первинній ланці за вищими тарифами.

Сума 370 гривень зберігається як базовий тариф для людей від 18 до 39 років. За пацієнтів іншого віку медзаклади отримуватимуть більше коштів.

Друге – тепер є законодавча база, яка дозволяє почати укладання договорів між Національною службою здоров’я України та медичними закладами, які надають первинну медичну допомогу.

Ті медзаклади, які встигнуть укласти договір до 1 червня, вже з 1 липня почнуть отримувати справедливу оплату за надання медичних послуг за кожного пацієнта, який підписав декларацію з їхніми лікарями.

Ті заклади, які не встигнуть – зможуть укласти договір до 1 вересня. Тоді оплата за новою моделлю для них розпочнеться від жовтня.

У перехідний період протягом 2018 року заклади будуть отримувати додаткове фінансування за частину пацієнтів, які були прикріпленні раніше за територіальним принципом.

Основним інструментом документообігу між НСЗУ та медзакладами буде електронна система охорони здоров’я. Всі процеси, як то підписання договорів, надсилання звітів та отримування коштів за кожного пацієнта медзакладами, будуть відбуватися тільки через електронну систему охорони здоров’я. Оплата за пацієнтів буде перераховуватися щомісячно.

Тепер на місцях мають необхідні інструменти, щоби продовжувати активно готуватися до роботи за новою моделлю фінансування – підключитися до електронної системи охорони здоров’я, автономізувати заклади, розпочати кампанію з вибору лікарів, устаткувати заклади відповідно до базових вимог Табелю оснащення та виконати сервісні вимоги НСЗУ.

Від того, як спрацюють на місцях, зараз залежить успішність і швидкість змін.

Ми мали добрий старт змін – це показують понад 1,6 мільйона декларацій, які вже підписані з пацієнтами під час кампанії “Лікар для кожної сім’ї”. Продовжуємо працювати. Тільки разом, роблячи ефективно кожен свою роботу, ми зможемо рухатися далі!

Залишити відповідь