Украина Реформы

Літо літом, а роботу ніхто не відміняв

Lev Partskhaladze

Літо літом, а роботу ніхто не відміняв))

✅ Сьогодні проводили онлайн-нараду щодо розвитку сільської медицини з 8 регіонами. Це Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська і Миколаївська ОДА. Проговорили подальші етапи розвитку проекту в кожній області. Нагадаю, що вже всі регіони затвердили спроможні мережі закладів первинної медичної допомоги. За завданням Президента Петро Порошенко до кінця цього року у регіонах мають бути побудовані близько 500 нових медамбулаторій. За сучасними стандартами і принципами. Уряд вже прийняв постанову щодо розподілу додаткового 1 млрд грн субвенції (+ 4 млрд грн з минулого року) на реалізацію цих проектів з 10% співфінансуванням з місцевих бюджетів. Тепер після затвердження проектів комісією при Мінрегіоні на місцях розпочнеться реалізація. Зараз активно пропрацьовуємо з регіонами всі моменти перед цим. Це питання виділення земельних ділянок, розробки проектної документації, проведення інтернету. У всьому допомагаємо і підтримуємо. Це важливо, тому що близько 13 млн людей в Україні, які проживають в сільській місцевості, чекають якісних змін і результатів у медичній сфері.

✅ Всі нагальні питання щодо розвитку сільської медицини також щотижнево пропрацьовуються на координаційній нараді, яку проводить віце-прем’єр Геннадій Зубко. Мета проекту – зниження смертності людей через найрозповсюдженіші захворювання: серцево-судинні, бронхіальна астма, цукровий діабет.

✅ Цього тижня відбулась зустріч з міністром архітектури і будівництва Республіки Білорусь Анатолієм Черним та делегацією, на якій обговорювали можливу співпрацю у розвитку будівельної галузі. Розповів білоруським колегам про наші досягнення і напрацювання у реалізації пріоритетних проектів. Це створення сучасних медамбулаторій у сільській місцевості, відкриття сучасних центрів надання адмінпослуг (#ЦНАП), створення Новий Освітній Простір #НОП у школах та дитячих садках, створення Центрів безпеки громадян у громадах та будівництво сучасних сімейних будинків для дітей-сиріт. Також спілкувалися про оновлення державних будівельних норм (#ДБН). Цікаве нововведення, яким поділилися з нами білоруські колеги – розміщення гостьових туалетів у будинках замість сміттєпроводів, як додаткової зручністі, наприклад, для мам з маленькими дітьми або людей похилого віку, яким не потрібно буде зайвий раз підніматися у квартиру.

✅ До речі, щодо ідей для оновлення ДБН. Якраз на зустрічі з керівниками інститутів-розробників цього тижня спілкувалися щодо можливих нововведень та актуальних змін у будівельні норми. Є декілька цікавих ідей і пропозицій. Важливо почути думку громадськості з цього приводу, тому обов’язково буду ділитися з вами цим.

✅ На цьому тижні Геннадій Зубко провів чергову комісію щодо оцінки та відбору проектів, які фінансуються з Держфонду регіонального розвитку (#ДФРР) у 2018-му. У підсумку із врахуванням попередніх комісій вже погоджено понад 800 проектів у регіонах на 5,8 млрд грн. Всього на цей рік у бюджеті передбачено 6 млрд грн на ДФРР. Це будівництво і реконструкція шкіл, дитячих садків, закладів охорони здоров’я, культури, спорту та інші важливі регіональні проекти.

✅ На засіданні Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, яку проводив перший віце-прем’єр Степан Кубів, розглядалися питання захисту українських товаровиробників від зростаючого та недобросовісного імпорту. На жаль, сьогодні така проблема розповсюджена і її вирішення важливе не лише для наших виробників, але й для пересічних громадян, які споживають або користуються такими товарами. За підсумками роботи комісія прийняла низку антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну деяких товарів. Детальніше тут: https://bit.ly/2KLZPrF

Бажаю всім гарних вихідних!

– с Геннадій Зубко, Костянтин Іщейкін, Богдан Дубневич, Игорь Молоток (Igor Molotok), Геннадий Плис (Gennadiy Plis), Олександр Горбунов, Георгий Мепаришвили, Тарас Лилик, Сергій Білоус, Ольга Рябова, Надія Бондарчук, Елена Воскобойник, Олександр Савченко, Максим Степанов (Maksym Stepanov), Юлія Світлична, Hennadii Moskal, Степан Барна, Валерій Головко (Valeriy Golovko), Oleg Synyutka, Микола Клочко, Андрій Гордєєв, Валерий Кулич (Valeriy Kulich), Yurii Harbuz, Константин Брыль, Олексій Муляренко, Юрій Ткаченко, Валерій Коровій, Ігор Гундич, Паранюк Ярослав

Залишити відповідь